Elektryczne Porsche – Porsche Taycan!


Elektryczne Porsche Taycan

Stało się! Porsche w swojej ofercie posiada w pełni elektryczny samochód! Każdy z nas kojarzy markę Porsche z samochodami sportowymi. Jesteście zapewne ciekawi czy elektryczne Porsche Taycan ma sportowy charakter czy go straciło przez swoją elektryczność. Z naszych zaczerpniętych opinii i jazd wynika, że elektryczne Porsche Taycan ma w sobie sportowy charakter o którym mało kto słyszał! Marka Porsche stworzyła samochód, który zadowoli każdego fana szybkiej i sportowej jazdy!

Sportowy samochód elektryczny od Porsche

Porsche we wrześniu 2019 roku zaprezentował swój pierwszy w pełni eklektyczny samochód. Na początku nikt nie był zainteresowany nowym modelem, ale wszystko się zmieniło w 2021 roku, kiedy większość koncernów motoryzacyjnych zaprezentowało w swoich ofertach nowe w pełni elektryczne samochody. W końcu samochody elektryczne stały się popularne i są coraz częściej kupowane przez klientów zagranicznych czy polskich! Każdy z nas już zapewne nie raz zauważył ten samochód na drodze i przyznacie, że robi kolosalne wrażenie. Nic dziwnego w końcu to Porsche.

Specyfikacja Porsche Taycan

Elektryczne Porsche Porsche w swojej ofercie wypuściło kilka wersji Taycana. Najmocniejsza wersja Taycana czyli wersja Turbo S posiada baterie o pojemności 93,4 kWh. Do 100km/h przyśpiesza zaledwie w 2,8s czyli szybciej niż Ferrari f12berlinetta czy Ferrari 458 Italia. Prędkość maksymalna tego samochody wynosi 260km/h. Jeśli chodzi o ładowanie to maksymalna moc ładowania prądem stałym wynosi  (DC) 270 kW. Jeśli samochód będziemy ładować prądem przemiennym (AC) o mocy 11 kW (od 0 do 100%) to zajmie nam to około 9,0 h. Czas ładowania prądem stałym (DC) o mocy 50 kW do 100 km (WLTP) 31,0 min. Czas ładowania prądem stałym (DC) o mocy 50 kW (od 5 do 80%) wynosi 93,0 min.  Ładowanie prądem stałym (DC) przy maksymalnej mocy ładowania do 100 km (WLTP)1) 5,50 min.  Czas ładowania prądem stałym (DC) przy maksymalnej mocy ładowania (od 5 do 80%) wynosi 22,5 min.
Jak każdy z nas wie w Polsce jest już coraz więcej punktów do ładowania samochodów eklektycznych. Więc naładowanie Porsche Taycan nie będzie stanowiło żadnego problemu, a jak widać naładowanie takiego pojazdu nie trwa długo.

Elektryczne Porsche Taycan ze sportowym zacięciem

Wnętrze Porsche TaycanElektryczne Porsche Taycan to samochód dla osoby, która lubi sportowe zacięcie! Jeśli jesteś fanem szybkiej i sportowej jazdy, szukasz elektrycznego samochodu to właśnie Taycan jest zdecydowanie dla Ciebie! Porsche Taycan imponuje przede wszystkim prowadzeniem.  Ma idealną stabilność nawet przy bardzo wysokich prędkościach. To głównie zasługa świetnie umieszczonych baterii. Dzięki idealnie rozłożonej masie samochodu, jego zachowanie na zakrętach jest tak niesamowite, że Taycan, aż prosi o szybszą jazdę!
Porsche wypuściło bardzo dobrego „elektryka”.  Ten samochód śmiało można dołączyć do topowych samochodów elektrycznych na rynku!

W małym podsumowaniu można napisać tylko jedno. Taycan to prawdziwe Porsche w elektrycznym wydaniu. Fantastyczna jakoś wykonania, nowoczesna kabina i fantastyczne osiągi!