Ile kosztuje Ferrari?


Ile kosztuje Ferrari

Ludzie lubią otaczać się luksusem, a jedną z jego wytycznych jest posiadanie samochodu. Zatem ile kosztuje Ferrari? Na to pytanie zna odpowiedź każdy właściciel, lecz nie każdy ma możliwości finansowe na zakup takiego pojazdu. Nie ma osoby, która nie zna tej marki i jej luksusowych modeli. Logo Ferrari mówi już samo za siebie, bez wątpienia jest to samochód dla bardzo zamożnych ludzi. Marka Ferrari gwarantuje podziw i zazdrość u innych kierowców oraz ogólnie u wszystkich napotkanych osób.

W świecie najdroższych aut. Ile kosztuje Ferrari?

Ferrari to włoskie przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1938 roku przez Enzo Ferrari, natomiast samochody produkuje od 1947 roku. W latach 1969 do 2016 należało do koncernu Fiata, w Ile kosztuje Ferrari 458 Italiaramach tego koncernu Ferrari znajdowało się w grupie Ferrari Maserati. Od 3 stycznia 2016 roku jest własnością Enor N.V, które ma 22,91% udziałów, Pierro Ferrari posiada 10% udziałów, a pozostałe 67,09% należy do prywatnych udziałowców. Pierwszym modelem Ferrari był model 125, został wyprodukowany w latach 40, jego debiut odbył się 1947 roku na torze wyścigowym w miasteczku Piacenza. Wyprodukowano tylko 2 egzemplarze tego modelu, lecz w oryginale samochód nie przetrwał do dnia dzisiejszego, gdyż podzespoły zostały użyte do produkcji kolejnych modeli. Sukces w rajdach otworzył drzwi do popularności tej marce.

Kolejnymi modelami, które były produkowane przez fabrykę Ferrari były 250 GTO, Modulo, F40, F50, Enzo i wiele innych. Obecnie  w sprzedaży w salonach Ferrari na całym świecie można nabyć następujące modele F12 berlinetta, F12 tdf, Ferrari 458 Italia, Ferrari 488 oraz Ferrari California. Modele, które w chwili obecnej nie są już produkowane również znajdują szerokie grono pasjonatów oraz kolekcjonerów z bardzo zasobnym portfelem, gdyż cena Ferrari jest ogromnie wysoka, np. model Ferrari 308 GTB z roku 1979 kosztuje 99 000 euro, natomiast model Ferrari 512 z roku 1993 kosztuje 105 000 euro. Zaletą tych samochodów jest to, iż z upływem czasu nie tracą na wartości.

Zaspokajając ciekawość wielu miłośników marki odpowiedzmy na nurtujące  pytanie: ile kosztuje Ferrari w jego aktualnych wersjach? Za aktualne modele dostępne na rynku należy zapłacić ok 300 000 euro, jednym z przykładów jest Ferrari 488 z roku 2017,  którego cena wynosi 315 000 euro.

Dlaczego Ferrari jest takie drogie?

W tym miejscu należałoby odpowiedzieć sobie już na pytanie zawarte w samym tytule. ”Dlaczego Ferrari jest takie drogie?”

Ferrari 458 italia - tył samochodu Po pierwsze, jest to marka sportowych samochodów, które z zasady nigdy nie są tanie, a dodatkowo jest marką luksusową z ogromną sportową historią. Po drugie, samochód jest produkowany we Włoszech w dwóch fabrykach. Jedna z nich mieści się w Modenie, a druga w Maranello, w którym powstają samochody biorące udział w wyścigach Formuły 1. Ferrari testuje swoje samochody na specjalnie zbudowanym w 1972 roku torze mieszczącym się w Fiorano. W Modenie powstają karoserie. W Maranello projekty i samochody do Formuły 1. Roczna produkcja samochodów oscyluje w ilości około 7000 sztuk i jest celowo zaniżona do wielkości popytu. Więc nawet pomimo dysponowania ogromną gotówką oraz chęcią posiadania tego prestiżowego samochodu istnieje pewna trudność w jego dostępności, co przekłada się na fakt oczekiwania na swój wymarzony model, co wynosi blisko 1,5 roku. Po trzecie, materiały wykorzystane do produkcji tych samochodów są najwyższej jakości. Elementy są produkowane ręcznie z ogromną precyzją.

Każdy model Ferrari jest w całości wyprodukowany we Włoszech,  z doskonałych materiałów przez doświadczonych pracowników. Naturalnie, czynniki te przekładają się na cenę samochodów. Praktycznie brak awaryjności samochodów rekompensuje ogromną cenę Ferrari oraz czas oczekiwania na nowy model. Użytkowanie pojazdu wiąże się ze zużywaniem mechanicznym podzespołów. Serwis Ferrari jest na to w pełni przygotowany, zapewniając nowe części takiej samej wysokiej jakości jak fabrycznie montowane w nowych modelach. Na obecną chwilę, w Polsce funkcjonuje jeden autoryzowany serwis Ferrari, który mieści się w Katowicach przy ul. Boheńskiego 109 wraz z salonem tej marki.

Jakie modele Ferrari są popularne w Polsce

Ile kosztuje Ferrari - wnętrze Ferrari 458 Italia Aktualnie, w Polsce jest bardzo mało modeli tej marki, porównując ogólną ilość pojazdów poruszających się po naszym kraju. Głównym czynnikiem warunkującym tę prawidłowość jest cena Ferrari oraz jego koszty eksploatacyjne. Jednak nabywca kupuje nie tylko włoską prestiżową markę, ale także podziw i satysfakcję z posiadania samochodu, który gdziekolwiek się pojawia budzi ogromne zainteresowanie. Najpopularniejsze modele jakie poruszają się w Polsce to Ferrari 458 Italia, Ferrari 488 GTB i Ferrari F430. Możemy je spotkać najczęściej w naszej stolicy. Na pewno zastanawiacie się ile kosztuje Ferrari 458 Italia w polskim salonie. Za Italię z roku 2015 musimy zapłacić ponad 500 000 euro.Przejedź się sportowy samochodem!