Tor Łódź


Opis toru Łódź

Przekonaj się, jak olbrzymie emocje towarzyszą kierowcom rajdowym w wyścigu i wsiądź do sportowego samochodu marki Ferrari. Złap mocno za kierownicę, wciśnij gaz do dechy i daj się ponieść ogromnym emocjom. Tor Łódź jest jednym z najlepszych torów w Polsce! Przekonaj się o tym osobiście!

Asfaltowa nawierzchnia czeka na Ciebie na torze Łódź. Przekonaj się, jak zwrotnymi maszynami są samochody włoskiego producenta i zmierz się z każdym z siedmiu zakrętów na torze. Ogromne przyspieszenie wbije Cię w fotel, kiedy w wybranym modelu osiągniesz prędkość 100 km/h w zaledwie kilka sekund.

Jeśli nie posiadasz prawa jazdy, zdaj się na umiejętności profesjonalnego kierowcy rajdowego. Jeśli zaś sam chcesz się sprawdzić, nie czekaj, tylko zarezerwuj jazdę po torze Łódź. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i poczuj adrenalinę, buzującą w Twoich żyłach. Takie emocje pozostaną w Twoich wspomnieniach do końca życia.

Możesz też zarezerwować jazdę po torze Łódź i sprawić idealny prezent dla znanego Ci miłośnika motoryzacji. Obdarowana osoba z pewnością doceni tak oryginalny prezent, który pozwoli poczuć uzależniające emocje i usłyszeć wibrujący ryk silnika, ukrytego pod maską Ferrari.

Tor Łódź wart odwiedzenia

Kierowcy, dla których przeżycie fascynujących chwil za kierownicą sportowego samochodu jest warte wielu wyrzeczeń, nie mogą narzekać na brak możliwości zrealizowania swojej pasji. Funkcjonujące w naszym kraju profesjonalne tory wyścigowe doskonale spełniają oczekiwania miłośników sportu motorowego. Każdy spośród tych torów wyróżnia się jakąś konkretną charakterystyczną cechą, która odróżnia go od pozostałych. Obiektem, który zapewni kierowcom satysfakcję z jazdy sportowym samochodem jest jeden z najmłodszych w naszym kraju Tor Łódź. Jedną z głównych jego zalet jest położenie w centralnej części Polski. To jedyny taki kompleks jakim może poszczycić się województwo łódzkie. Tor Łódź wchodzi w skład Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Fani sportowych samochodów mają okazję w jednym miejscu, jakim jest tor wyścigowy usłyszeć roznoszący się na wszystkie strony wibrujący ryk silników, takich motoryzacyjnych przebojów jak: Ferrari, Lamborghini, McLaren, Porsche i wiele innych. Tor Łódź to miejsce warte odwiedzenia, które idealnie przystosowane jest do rozpoczęcia przygody ze sportem motorowym. Dobra jakość asfaltowej nawierzchni toru gwarantuje kierowcom bezpieczeństwo jazdy sportowym samochodem, który potrafi rozpędzić się w kilka sekund do bardzo dużych prędkości. Asfaltowa nawierzchnia toru osiąga długość około 1050 m i szerokość od 8 do 12 m. Tor Łódź zapewni każdemu kierowcy, który zdecyduje się go odwiedzić doskonałe wrażenia. Jazda sportowym samochodem po Torze Łódź to prawdziwy sprawdzian nie tylko dla kierowców, ale i dla ich samochodów.

Lokalizacja toru w Łodzi i jego walory

Tor Łódź zlokalizowany jest w województwie łódzkim w Kiełminie, w pobliżu węzła Stryków, przy DK71. Dla mobilności osób odwiedzających tor dużym atutem jest bliskość autostrad A1 i i A2. Zwiększa to w dużym stopniu dogodność dojazdu do obiektu. Szczególnym atutem Toru Łódź jest jego zmienna konfigurację, która pozwala na wyodrębnienie odcinków przeznaczonych zarówno dla samochodów osobowych, jak i motocykli oraz gokartów. Cechą szczególną toru jest również jego zróżnicowanie wysokościowe. Liczne wzniesienia sprawiają, że jazda po torze Łódź jest o wiele ciekawsza i jest dla kierowców sporym wyzwaniem. Różnica pomiędzy niżej, a najwyżej położonym punktem wynosi 6,5 m. Obiekt ten posiada nowoczesny system pomiaru czasu Tag Heuer, który umożliwia kierowcom śledzenie w trakcie jazdy swoich postępów w pokonywaniu poszczególnych odcinków trasy toru. Na obszarze Toru Łódź znajdują się płyty poślizgowe wraz z nawodnieniem, płyta poślizgowa na zakręcie oraz tor szkoleniowy. Tor Łódź to nie tylko obiekt sportowo-rekreacyjny, ale również szkoleniowy. W ramach oferty toru można skorzystać z różnego rodzaju szkoleń.

Tor Łódź dla mniej i bardziej zaawansowanych kierowców

Testując swoje umiejętności prowadzenia samochodu z silnikiem o dużej mocy należy wykazać się szczególną zręcznością oraz wspaniałym refleksem. Tylko doświadczeni kierowcy posiadają umiejętności, które są niezbędne do testu odwagi za kierownicą sportowych samochodów. Na torze Łódź bardziej zaawansowani kierowcy testują jazdę samochodem w poślizgach, doskonalą technikę jazdy w zakrętach, precyzję oraz skuteczność jazdy na czas. Kierowcy mniej zaawansowani w jeździe po torze mogą zasiąść za kierownicą sportowych samochodów pod okiem licencjonowanych instruktorów. Ci, którzy marzą o jeździe po torze własnym samochodem mają możliwość wykupienia przejazdów w ramach tzw. imprez Track Day.

Parametry - Tor Łódź

Nawierzchnia: asfalt
Długość toru: 1500m
Szerokość: 8-12m
Zakręty: 7 (5 w prawo, 2 w lewo)

Adres toru

Kiełmina, gm. Stryków k/Łodzi,
przy DK 71, 95-010 Stryków
Sprawdź: Mapa Google

Dojazd na Tor Łódź z innych miast

- stryków - do zjazdu na autostradę A2 w strykowie jest około 1km
- odległość 10km od Łodzi
- odległość 100km od Warszawy

 

ZOBACZ DOSTĘPNE TORY