Ile pali Ferrari?


Ile pali ferrari

Fraza ile pali Ferrari jest jedną z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarkę Google, ponieważ budzi dużą ciekawość wśród zainteresowanych tą marką. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Nie będzie to łatwe z uwagi na fakt, iż każdy producent przedstawia informacje o konkretnym modelu pojazdu w sposób jak najbardziej korzystny dla danego koncernu. Podobnie sytuacja wygląda z kultową włoską marką Ferrari.

Czy Ferrari to paliwożerny samochód?

Marka Ferrari nie powinna mieć z tym absolutnie żadnego problemu, gdyż już sam czarny rumak w galopie oraz nazwa Ferrari, świadczą o tym, iż zużycie paliwa nie będzie małe. Ferrari F430 zadebiutowało w roku 2004 na salonie samochodowym, który odbył się w Paryżu. Od samego początku „wpadło w oko wielbicielom luksusu”. Później sytuacja rozwinęła się już we właściwą stronę. Ruszyła lawina zamówień na słynną 430-tkę. Produkcja trwała tylko 4,5 roku, a następcą zostało Ferrari 458 Italia, które swój debiut miało w roku 2009 we włoskim mieście Maranello.

Który model Ferrari ma mniejsze spalanie?

Silnik Ferrari f430Ile pali Ferrari F430 i ile pali Ferrari 458 Italia? Dobre pytanie! Na samym początku należy przyjrzeć się uważnie silnikowi, w który model 458 Italia został wyposażony. Fabrycznie otrzymał piekielnie mocny motor o pojemności 4,5 litra, 8 cylindrowy w układzie V rozwartych pod kątem prostym i mocy 570 KM. Z jednego litra dostajemy aż 127 koni mechanicznych – to rekord w historii tej formy i najlepszy wynik w segmencie. Natomiast Ferrari F430 jest wyposażony w silnik o pojemności 4,4 litra i mocy 490 KM. Trzeba przyznać, że pojemność silnika oraz moc robią duże wrażenie. Oba pojazdy zostały wykonane z lekkiego stopu aluminium, aby uzyskać jak najszybsze przyspieszenie. Średnio jeden koń mechaniczny przypada na 2,4 kilograma i całość w ogólnym rozrachunku wychodzi bardzo, bardzo dobrze.

Ile pali Ferrari

Ale ile pali to Ferrari? Producent zapewnia, że Ferrari 458 Italia spala średnio na 100km około 14 litrów paliwa. Wynik robi wrażenie, lecz żadna osoba, która ma jakiekolwiek pojęcie na temat średniego zużycia paliwa, w wynik ten nie uwierzy. Faktem jest, że średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym to 23 l/100 km. Maksymalne zużycie zaś to już 35 l/100 km. Do tego nie należy pominąć jazdy po profesjonalnym torze, do której samochód ten jest wręcz stworzony, wówczas pożera jeszcze co najmniej kilka dodatkowych litrów. No cóż, coś za coś. Mamy ogromną moc to i mamy ogromne spalanie. Koniecznie musimy się odnieść również do modelu Ferrari F430, które jest poprzednikiem Ferrari 458 Italia. Model ten w dalszym ciągu cieszy się ogromnym powodzeniem na rynku wtórnym. Kilkuletnie modele bardzo mocno trzymają swoją cenę na rynku. Producent, model ten wyposażył w silnik 4.4 litra o mocy 490 KM, czyli nieco mniej jak w modelu 458 Italia. Natomiast jeśli chodzi o zużycie paliwa przez Ferrari F430 to prezentuje się ono w następujący sposób.

Ferrari F430 na torzeCykl miejski na poziomie 27 l/100 km, cykl mieszany 19 l/100km oraz na trasie niecałe 14 l/100 km. Przyglądamy się tym wynikom z pewnym niedowierzaniem, szczególnie jeśli chodzi o spalanie podczas jazdy na trasie, Ferrari zużywa zdecydowanie więcej paliwa niż podaje producent. Należy też wspomnieć, iż bardzo duży wpływ na spalanie ma również technika jazdy kierowcy oraz jakość tankowanego paliwa. Osoba, która zasiada za sterami Ferrari musi pamiętać o tym, że zbiornik paliwa opróżnia się zdecydowanie szybciej niż w innych pojazdach. Luksusowe samochody sportowe mają to do siebie, że dają z siebie wszystko podczas jazdy. Kierowca jedynie musi pamiętać o tym, żeby miały z czego tę moc czerpać.

Super samochody i super spalanie?

Czerwone Ferrari 458 ItaliaIle pali Ferrari? Tak naprawdę nie da się odpowiedzieć na to pytanie w sposób bardzo dokładny i jednoznaczny. Na spalanie w konkretnym modelu Ferrari ma wpływ kilka czynników. Oczywiście dane te są bardzo zbliżone do informacji prezentowanych przez producenta, lecz każdy model rządzi się swoimi prawami i takie właśnie jest też Ferrari. Sądząc po zainteresowaniu marką, nowi nabywcy raczej nie zastanawiają się ile pali ich samochód. Są zafascynowani, iż mogą zasiąść za kółkiem jednego z najbardziej prestiżowych samochodów w historii motoryzacji, tak bardzo pożądanego przez wszystkich pasjonatów i miłośników motoryzacji na całym świecie.