Ferrari California – charakterystyka modelu


Jazda Ferrari California

Jednym z najpopularniejszych modeli samochodu Ferrari jest Ferrari California. Ten kultowy model jest poszukiwany na całym świecie. Pasjonaci samochodów marki Ferrari uważają go za jedno z największych dzieł tej włoskiej firmy. Dowiedz się więcej o tym fenomenalnym modelu.

Ferrari California – podstawowe dane techniczne

Ferrari California to stosunkowo nowy model samochodu marki Ferrari. To auto zadebiutowało w 2008 roku w mieście, w którym znajduje się słynne muzeum założyciela marki Ferrari. Model California to dwudrzwiowy kabriolet z silnikiem V8 o pojemności 4,3 litra. Ferrari California dysponuje ogromną mocą aż 460 KM i jest produkowany w liczbie nieprzekraczającej 6000 sztuk rocznie. Większość tych aut trafia do Stanów Zjednoczonych. Popularnością cieszą się również w Europie, a szczególnie w swojej ojczyźnie, czyli we Włoszech.

Samochód może osiągnąć maksymalną prędkość 310 km/h i rozpędza się do 100 km/h w 3,9 sekundy. Zbiornik tego sportowego samochodu jest w stanie pomieścić, aż 78 litrów paliwa, ale jego średnie spalania to aż 14,7 litra/100 km. Przyjemności związanej z jazdą tym samochodem dosłownie nie sposób ująć w słowa. Mimo sportowej bryły samochód jest niezwykle wygodny, łatwo się go prowadzi, a zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że zarówno karoseria, jak i wnętrze wyglądają bardzo luksusowo. California jest takim powiewem słonecznego wybrzeża i jednocześnie namiastką przepychu dla każdego, kto chociaż raz miał okazję wybrać się tym autem na przejażdżkę.

Model California – wygląd i zastosowane technologie

Ferrari California to samochód dostępny w aż 27 kolorach. Dodatkowo szczęśliwi nabywcy mogą wybierać spośród 12 odcieni skórzanej tapicerki. Najpopularniejszy jest kolor czerwony, bo ta barwa to swego rodzaju znak rozpoznawczy marki Ferrari, ale wśród kupujących nie brakuje też miłośników kolorów czarnego czy żółtego.

W Ferrari California zastosowano innowacyjny system kontroli trakcji F1-Trac oraz doskonałe karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. W tym modelu znajduje się też
MRC (Magnetic Ride Control), czyli aktywne zawieszenie wyposażone w regulowane amortyzatory i gwarantujące bardzo wysoki komfort jazdy po nierównej nawierzchni.

W roku 2014 wprowadzono na rynek Ferrari California z turbodoładowaniem, a rozwiązanie to zostało wdrożone dla uzyskania mniejszej emisji spalin. Turbodoładowane Ferrari o pojemności silnika 3,8 litrów ma aż 570 KM, rozpędza się do „setki” nieco szybciej niż pierwotna wersja (3,6 sekundy) i cechuje się mniejszym spalaniem (10,5 l/100 km).

Cena Ferrari California

Cena samochodu Ferrari California jest zależna od jego wersji. Podstawowa wersja kosztuje ok. 190 tys. dolarów, ale zmodyfikowana wedle indywidualnych potrzeb kupującego jest już znacznie droższa. W Polsce oferty sprzedaży używanych Ferrari California opiewają na kwoty rzędu 350-750 tysięcy złotych. Mimo iż te ceny mogą się wydawać zawrotne, nie odstraszają miłośników doskonałych samochodów.

Chcesz poczuć przyjemność z jazdy Ferrari California? Teraz ten samochodów jest w zasięgu Twojej ręki. Wybierz jazdę Ferrari po torze lub po mieście i sprawdź, jak prowadzi się to auto.