Gadżety samochodowe – warto je mieć!


Gadżety samochodowe

Obecnie na rynku dostępne są gadżety samochodowe, które w większym lub mniejszym stopniu cieszą się zainteresowaniem wśród kierowców. Akcesoria te wzbudzają ciekawość ze względu na ich użytkową wartość. W ciągu kilku ostatnich lat, oferujący te produkty rynek, działa prężnie i nabiera tempa. Wciąż pojawiają się nowe gadżety samochodowe, które mogą okazać się przydatnymi w samochodzie każdemu kierowcy. Pomysłowość producentów zaskakuje coraz większą rzeszę nabywców tych gadżetów, którzy nie kryją swojego zadowolenia z faktu, że mają dzięki temu w czym wybierać.

W jakie gadżety samochodowe doposażyć samochód

Swoją uwagę warto skupić i przyjrzeć się szczególnie tym gadżetom, o których bez wahania można powiedzieć, że są przemyślanymi i funkcjonalnymi urządzeniami, podnoszącymi nasz komfort jazdy samochodem. Jednym z najbardziej popularnych obecnie gadżetów samochodowych jest uchwyt do smartfona.Uchwyt do telefonu
Zakaz korzystania ze smartfon w trakcie jazdy wymusza na kierowcach konieczność zamontowania go na odpowiednim uchwycie. Ten gadżet samochodowy warto mieć. Rynek ma nam do zaoferowania rozmaite akcesoria, które wyposażone są w różne systemy mocowania. Sami możemy zdecydować o miejscu montażu takiego uchwytu, wybierając czy to czołową szybę, czy to deskę rozdzielczą, czy kratkę nawiewu. Warto postawić na jakość i funkcjonalność tych mechanizmów i nie wybierać tych najtańszych. Dobrą opinię zyskują te uchwyty, których obrót o 360 stopni możliwy jest w dowolnej płaszczyźnie. Ich praktyczną funkcjonalność docenimy w trakcie jazdy, podczas której będziemy prowadzić rozmowę. Bardzo dobrym, a zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem dla kierowców, realizujących rozmowy telefoniczne podczas jazdy jest zestaw głośnomówiący. Ten rodzaj gadżetów samochodowych doskonale sprawdza się w pracy przedstawicieli handlowych oraz kierowców, którzy często wykonują połączenia w trakcie prowadzenia pojazdu. Zwiększając komfort jazdy pozwala on na wygodne odbieranie i kończenie rozmów. Przy wyborze zestawu głośnomówiącego należy kierować się kilkoma kryteriami.
Powinien on być łatwy i wygodny w montażu, z możliwością bezproblemowego przeniesienia go do innego pojazdu. Najczęściej wybierane są zestawy głośnomówiące, które charakteryzują się najwyższym komfortem użytkowania. Są to zestawy do radia z Bluetooth, często wzbogacone o szereg dodatkowych opcji. Dostępne są zestawy montowane na stałe, ale istnieje możliwość montażu, czy to na osłonie przeciwsłonecznej kierowcy, czy to na desce rozdzielczej, czy wreszcie na kierownicy. Wygodną wersją tego gadżetu jest zestaw, który umożliwia bezprzewodowe podłączenie do mikrofonu, działającego w technologii Bluetooth. Zestaw głośnomówiący Bluetooth posiada wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość podłączenia do mikrofonu więcej niż jednego aparatu. Z tej możliwości korzystają chętnie osoby, dysponujące dwoma telefonami, które w trakcie podróży odbywają rozmowy służbowe i prywatne. Decydując się na zakup zestawu głośnomówiącego należy upewnić się, czy nasz model telefonu jest obsługiwany przez ten zestaw. Natomiast zestawy głośnomówiące, których uruchomienie wymaga wykorzystania połączenia przewodowego z naszym telefonem są mniej rozchwytywane przez kierowców, gdyż są niewygodne w użytkowaniu. Warto skupić się na zakupie zestawu z wydajną baterią, gdyż w tym przypadku można nastawić się na długie rozmowy, które nieprzerwanie mogą trwać nawet do 10 godzin.

Z nimi bezpieczniej – warto je mieć!

Wideorejestratory to urządzenia bardzo przydatne w każdym pojeździe samochodowym nawet w Ferrari! Poruszając się zarówno po drogach publicznych jak i szybkiego ruchu warto doposażyć swój samochód w ten elektroniczny gadżet, który pozwala poczuć się pewnie w każdej sytuacji jaka może nas spotkać na drodze w trakcie jazdy. Posiadanie kamerki może uchronić nas przed różnymi spornymi problemami i służyć nieocenionym wsparciem w przypadku ewentualnej kolizji z innym pojazdem. Wybór odpowiedniej kamery nie jest łatwy. Chętniej wybierane są te, które cechują się dobrą jakością obrazu i należą do bardziej zaawansowanych modeli z rejestratorem wyposażonym w ekran LED. Na rynku dostępne są zestawy złożone z dwóch osobnych kamer do zamocowania na przedniej i tylnej szybie. wideorejestratorWarte uwagi są również modele monitorujące nasz samochód także na parkingu. W przypadku uszkodzenia auta lub prób jego kradzieży dobrze sprawdzą się wideorejestratory z trybem parkingowym, które pomogą w zidentyfikowaniu sprawcy. Temu, kto nie opanował do perfekcji umiejętności parkowania i cofania samochodu warto polecić zainstalowanie kamerki cofania. Kierowca będzie mieć gwarancję, że parkowanie i cofanie w miejscach, gdzie łatwo o stłuczkę będzie bezpieczne. Gadżetem samochodowym, który warto mieć, szczególnie podczas odbywania podróży jest nawigacja GPS. Bez niej trudno obejść się, szczególnie w tych miejscach, do których zmierzamy po raz pierwszy. To urządzenie rozwiąże każdy nasz problem i pozwoli trafić w każde miejsce jeśli dużo podróżujemy.
Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup najtańszych modeli muszą liczyć się z problemami, związanymi z zawieszaniem się urządzenia. Dlatego warto wybrać nawigacje ze średniej półki, które umożliwiają korzystanie z darmowych aktualizacji. Na rynku dostępnych jest jeszcze wiele innych gadżetów, które poprawiają nie tylko wygodę jazdy, ale także bezpieczeństwo. Szeroki ich wybór znajdziemy w sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi.