Hyundai Kona Hybrid


Hyundai Kona Hybrid - nowość

Samochody marki Hyundai są obecne na polskich drogach już od wielu lat. Z każdym rokiem samochody koreańskiego producenta cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem wśród wielu kierowców. Hyundai, wśród szerokiego grona wiernych użytkowników umacnia wizerunek producenta trwałych, nowoczesnych samochodów o wysokim poziomie walorów użytkowych. Sprawdźmy co ma do zaoferowania Hyundai Kona Hybrid.

Wyjątkowy elektryk koreańskiego producenta

Najlepszy, obfitujący w sukcesy okres w rozwoju firmy to ten, kiedy świat motoryzacji powitał model Hyundaia Konę Electric. Na tak niezwykle konkurencyjnym i wymagającym rynku od razu wzbudził wielkie emocje. Niezależna europejska organizacja Green NCAP, testując samochód pod kątem jego wpływu na środowisko oceniła go bardzo wysoko we wszystkich badanych kategoriach. Hyundai Kona Electric zdobył maksymalną punktację 10/10 oraz końcowy wynik 5 gwiazdek. Rezultat osiągnięty w testach stanowi potwierdzenie słuszności strategii, jaką obrał koreański producent, promując rozwój czystych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska samochodów.

Hyundai Kona Hybrid

Hyundai Kona Hybrid - tyłW samochodzie pracuje hybrydowy układ napędowy, składający się z silnika 1,6 GDI, którego moc wynosi 105KM oraz silnika elektrycznego o mocy 44KM. Samochód wyposażony jest w polimerowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 1,56 kWh, który dostarcza energię dla silnika elektrycznego. Cały układ wytwarza łącznie 141 kM mocy i 265 Nm momentu obrotowego i charakteryzuje się zdolnością szybkiego odzyskiwania energii. Moc uzyskiwana w rezultacie pracy całego układu trafia na przednie koła dzięki umieszczonej w samochodzie 6-cio biegowej automatycznej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Hyundai Kona Hybrid mimo tego, że posiada przedni napęd, zwraca uwagę obecnością wielowahaczowego tylnego zawieszenia. Wprowadzenie takiego rozwiązania zwiększa stabilność prowadzenia tylnych kół na łukach o nierównej nawierzchni. Nabywcę Kony Hybrydy zadowoli fakt, że samochód szybko reaguje na wciskanie pedału gazu i błyskawiczne ruszanie z miejsca. Co więcej w tym celu kierowca wykorzystuje silnik na prąd, a chwilę później włącza się napęd spalinowy. Wyłączenie silnika spalinowego następuje podczas odpuszczania gazu przy zwalnianiu tempa jazdy lub przy dojeżdżaniu do świateł oraz na krótko podczas jazdy ze stałą prędkością.

Hyundai Kona Hybrid – samochód dla oszczędnych

Nie tylko śmiały design nowoczesnego SUV-a rozbudza chęć wielu kierowców do jego posiadania. Utrzymany w miejskim, sportowym stylu wygląd z całą pewnością przyciąga zainteresowanie.
Jednak dużą moc przekonania do zakupu Kony Hybrid mają wyniki zużycia paliwa. W warunkach miejskich samochód uchodzi za oszczędny i spala średnio około 5l/100km. Spalanie i dynamika auta poza miastem też może zadowolić wielu kierowców, bo podróżując drogami krajowymi możemy liczyć na 4,6l/km, natomiast udając się w drogę autostradą z baku ubędzie nam 8,4 litra benzyny na każde 100km. Maksymalną prędkość Hyundai Kona Hybrid osiąga przy 160km/h. Ważący 1,4 tony Hyundai Kona Hybrid rozpędza się od 0-100km/h w 10 sekund.

Wygoda w podróży

Dobre właściwości jezdne samochodu zachęcają do wybrania się całą rodziną w dłuższą podróż. Dobrze zestrojone zawieszenie oraz przestronna kabina pozytywnie wypływają na komfort podróżowania. Z przodu wygodną pozycją może zadowolić się kierowca, który ma możliwość regulacji zarówno wysokości siedziska, jak i dogodnego położenia kierownicy. Wnętrze jest eleganckie, kabina jest przestronna, dysponuje dużą ilością schowków i komfortową ilością miejsca dla 4 osób. Ilość miejsca nad głowami dla wyższych pasażerów jest zadowalająca. Poziom hałasu w kabinie jest nieuciążliwy, nawet podczas jazdy autostradą. Dzięki wysokiej pozycji za kierownicą mamy możliwość świetnego oglądu tego co dzieje się na drodze. Jednak na drodze szybkiego ruchu Hyundai Kona Hybrid ma ograniczony zasięg tankowania, gdyż jego zbiornik paliwa nie jest zbyt pojemny, pomieści jedynie 38 litrów.

Nowoczesne multimedia

Pokładowy system multimedialny wyposażony jest w duży dotykowy 10,25 calowy ekran, ustawiony ponad środkową konsolą, ułatwiający sterowanie systemem operacyjnym. Deska rozdzielcza jest doskonale rozplanowana. Cały system ma bardzo przejrzyste, sprawnie działające menu oraz interfejsy Apple CarPlay i Android Auto do integracji smartfonów.

W dzisiejszych czasach Hyundai Kona Hybrid wydaje się dobrą propozycją dla kierowców, którzy pragną zostać właścicielami funkcjonalnych, energooszczędnych i zarazem przyjaznych dla środowiska samochodów.