Sprawdź ceny Ferrari w Polsce i za granicą!


Na widok jakiegokolwiek modelu Ferrari trudno oswoić się z myślą, że jest to samochód nie dla każdego kierowcy, nie na możliwości wielu, nawet największych wielbicieli tej marki. Tych, którzy lubią otaczać się luksusem wciąż przybywa. To oni zmieniają obraz rzeczywistości światowej motoryzacji i wzbudzają zainteresowanie rynkiem luksusowych, unikalnych samochodów.  Sprawdź ceny Ferrari w Polsce i za granicą!

Ile kosztują najdroższe auta na świecie?

Każdego pasjonata marki zainteresują zapewne ceny Ferrari w Polsce i za granicą. Weźmy w pierwszej kolejności pod lupę Ferrari 250 GTO. Samochód powstał jedynie w 36 egzemplarzach. Ile kosztuje Ferrari, czyli model, który jest unikatowy, gdyż jako jedyny jest fabrycznie pomalowany na srebrno, a nie na czerwono. Ten model należy do wyjątkowych nie tylko pod względem oryginalności, historii i stanu. Imponuje swoją historią w wyścigach. Ferrari 250 GTO uczestniczyło w prestiżowym Tour de France oraz Le Mans, zajmując jedno z czołowych miejsc. Dla zapalonych kolekcjonerów nieważne było ile kosztuje Ferrari, istotniejszym, dla nich było spełnienie swojego marzenia o powiększeniu swojej kolekcji zabytkowych aut o ten unikatowy model. Ferrari 250 GTO zostało kupione za 70 mln dolarów (256 mln zł).

Ceny Ferrari w Polsce!

Ferrari California PoznańCeny samochodów tej marki są kosmiczne. Kwota jaką należy zgromadzić na kupno np. modelu California dla wielu jest niewyobrażalna. To pierwsze Ferrari z twardym dachem i jednostką V8, umieszczoną z przodu, za które trzeba się liczyć z wydatkiem 950 tys. zł. Jeszcze droższy jest model będący jego następcą Portofino, którego cena osiąga 1mln 500 tys. zł. Ponad milion złotych musieli wyłożyć także nabywcy modelu Italia 458 (1 mln 200 tys. zł). Model Ferrari 488, który jest następcą Italii również był wyceniony na ponad milion (dokładniej na 1 mln 300 tys. zł). Na świecie nie brakuje zapalonych kolekcjonerów samochodów marki Ferrari oraz ultrabogaczy, których marzeniem jest posiadanie tego cuda techniki. Horendalne ceny samochodów tej prestiżowej marki ich nie odstraszają. Na kwotę ponad 3 mln dolarów wyceniony został model Ferrari Pinifarina Sergio. Powstał on dla upamiętnienia zmarłego w 2012 roku słynnego stylisty i był wyprodukowany tylko w ilości sześciu egzemplarzy. Zostały one sprzedane klientom wybranym przez włoskiego producenta. Trzy egzemplarze Ferrari Pinifarina Sergio nabyli ultrabogacze z USA, jeden kupiono w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jeden w Japonii i Szwajcarii.
Najwyższy poziom myśli technicznej wdrożony przez inżynierów z Maranello odzwierciedla blisko spokrewniony z bolidami Formuły 1 LaFerrari Aperta. To jeden z najbardziej zaawansowanych pojazdów w historii włoskiej firmy.

Pierwsza hybryda w historii marki – cena

Obiektem westchnień wielu pasjonatów kultowej włoskiej marki na całym świecie jest aktualnie Ferrari La Ferrari, będący następcą legendarnego modelu Enzo. To pierwsza hybryda w historii marki, a jednocześnie najbardziej zaawansowany, najszybszy i najmocniejszy pojazd. Na kupno tego motoryzacyjnego hitu nie wszyscy zainteresowani mają szansę, gdyż został wyprodukowany w ilości 499 egzemplarzy. Ile kosztuje Ferrari?
Cena modelu La Ferrari osiąga kwotę 1,3 mln euro – zatem jak na cud techniki przystało. Samochód wyposażono w dwa silniki, jeden V12 o pojemności 6,3 litra o mocy 800 KM oraz drugi elektryczny generujący dodatkowe 163 KM. Cały układ imponuje zdolnością osiągnięcia szczytowej mocy 960 KM oraz 970 Nm momentu obrotowego. Takie parametry pozwalają Ferrari La Ferrari przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy oraz rozwinąć prędkość maksymalną 355 km/h. Mimo tak wysokiej, wręcz kosmicznej ceny po kupno Ferrari wciąż ustawiają się kolejki zamożnej klienteli, celebrytów oraz sportowców.