Ile kosztuje Ferrari 458 Italia


Ile kosztuje Ferrari 458 Italia

Każdy pasjonat włoskiej motoryzacji choć raz w życiu zastanawiał się ile kosztuje Ferrari 458 Italia. Historia tego modelu sięga roku 2009, w którym odbyła się jego premiera na targach samochodowych we Frankfurcie. Model Ferrari 458 Italia jest następcą modelu F430. Produkcja tego modelu trwała tylko sześć lat i od samego początku Italia cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród kupujących. Zarówno modele fabrycznie nowe jak i pochodzące z rynku wtórnego bardzo wysoko trzymały swoją cenę, co świadczyło o ogromnym prestiżu.

Najpopularniejszy model Ferrari

Ferrari 458 Italia to najbardziej popularny model tej włoskiej marki. Dzięki swoim parametrom od samego początku jest w czołówce najlepszych samochodów świata. Nazwa modelu 458Tył Ferrari 458 Italia pochodzi od rodzaju posiadanego silnika 4,5L V8. Moc pojazdu to 570 KM i 540 Nm. W praktyce oznacza to, że Ferrari 458 Italia jest wyposażony w najmocniejszą wolnossącą jednostkę V8 jaka była dostępna w tamtych latach. Dzięki swojej wadze 1270 kg Ferrari przyspiesza do 100km/h w 3s! Jest to naprawdę doskonały wynik! Jego prędkość maksymalna wynosi 340km/h. Dwa lata po premierze samochód zdobył tytuł World Performance Car of the Year. W sierpniu 2013 roku inżynierowie Ferrari wzmocnili wersję samochodu i nazwali ją Ferrari 458 Italia Speciale. Jego moc została wzmocniona do 605 KM. Do opanowania potężnej mocy inżynierowie Ferrari zastosowali wentylowane hamulce ceramiczne tarczowe Brembo, które rozpędzony samochód ze 100km/h potrafią zatrzymać na długości 32,5m.

Ile kosztuje Ferrari 458 Italia i dlaczego jest takie drogie?

Samochody Ferrari od samego początku produkowane są tylko i wyłącznie w dwóch fabrykach na terenie Włoch. W Modenie powstają karoserię, natomiast w Maranello projekty i samochody do Formuły 1. Ferrari testuje swoje samochody na specjalnie zbudowanym w 1972 roku torze mieszczącym się w Fiorano. W związku z tym samochody te nie mogą być tanie. Zatem ile kosztuje Ferrari 458 Italia? Roczna produkcja samochodów oscyluje w ilości około 7000 tyś. sztuk i jest celowo zaniżana do wielkości popytu. Pomimo posiadania odpowiedniej ilości gotówki na zakup Ferrari istnieje pewna trudność w jego dostępności. W latach jego produkcji 2009-2015 czas oczekiwania na swój nowy, wymarzony samochód wynosił blisko 1,5 roku! W stosunku do konkurencji jest to bardzo długi okres czasu. W chwili obecnej za model Ferrari 458 Italia Speciale z roku 2015 musimy liczyć się z wydatkiem ponad 500 tyś euro. Przód Ferrari 458 Italia

Ile kosztuje Ferrari 458 Italia w Polsce? Niestety produkcja tego modelu została zakończona w 2015 roku, i obecnie można go kupić u autoryzowanego dealera jako samochód używany lub bezpośrednio od sprzedającego. Ilość ofert sprzedaży jak na taki samochód jest duża. Za Ferrari 458 Italia z roku 2014 z przebiegiem 21 000 km musimy zapłacić 740 000 tyś złotych, natomiast model nieco starszy pochodzący z roku 2010 z przebiegiem 77 000 tyś km, blisko 480 000 tyś złotych.

Ile kosztuje eksploatacja Ferrari 458 Italia?

Praktycznie brak awaryjności Ferrari rekompensuje ich ogromną cenę, użytkowanie pojazdu wiąże się ze zużywaniem mechanicznych podzespołów. Serwis Ferrari jest na to przygotowany, zapewniając nowe części takiej samej wysokiej jakości jak fabrycznie montowane w nowych modelach. Na chwilę obecną w Polsce są dwa autoryzowane salony Ferrari mieszczące się w Warszawie oraz Katowicach. Natomiast autoryzowany serwis mieści się w Katowicach i obsługuje klientów z całej Polski oraz z zagranicy. Prestiż marki oraz bezawaryjność powodują ,że marka Ferrari jest jedną z najbardziej luksusowych na świecie. Ceny samochodów są ogromnie wysokie, jednak dla osób pragnących się wyróżniać i budzić zachwyt, nie stanowią najmniejszego problemu.