Jakie opony do Ferrari?


Jakie opony do Ferrari?

Pytanie może prozaiczne, ale niezwykle istotne dla posiadacza samochodu z logo czarnego rumaka w galopie. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o włoską markę Ferrari. Temat ogumienia jest aktualny o każdej porze roku. Jednak zazwyczaj jest o nim „głośno” gdy zbliża się najtrudniejszy czas dla kierowców, jakim jest okres jesienno-zimowy. Jest to nie lada wyzwanie dla posiadaczy super sportowych samochodów. Marka Ferrari w tym rankingu jest w bezwzględnej czołówce. Zatem jakie opony do Ferrari?

Jak wybrać odpowiednie opony do Ferrari?

Koło FerrariWszystkie opony na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. W rzeczywistości różnią się jednak rodzajem gumy, bieżnikiem, rozmiarem oraz przeznaczeniem. Jest to jeden z najważniejszych elementów odpowiadających za nasze bezpieczeństwo, ale także za komfort jazdy oraz spalanie pojazdu. W samochodach marki Ferrari spalanie jest zawsze bardzo wysokie, pojemność silnika oraz jego potężna moc dają o sobie znać podczas każdego przejazdu. Trzeba podkreślić, że dobre opony to podstawa, tym bardziej gdy pod nogą ma się ponad 500 KM, a właśnie dzięki porządnemu ogumieniu mamy dobry kontakt z podłożem. Przy prędkościach jakie osiągają samochody marki Ferrari to kwestia pierwszorzędna.
Absolutnie każdy właściciel samochodu marki Ferrari powinien zainwestować zarówno w letnie jak i zimowe opony. Wiążę się to z dużymi kosztami, jednak na bezpieczeństwie nie powinniśmy w żaden sposób oszczędzać. Istnieją oczywiście również opony całoroczne, jednak ich parametry nie są tak naprawdę ani zimowe ani letnie. Przytaczając pewne powiedzenie „Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Zgadzamy się z autorem pod każdym względem, i w kwestii ogumienia też można się do tego odnieść. Porządnego firmowego ogumienia nie jesteśmy w stanie niczym zastąpić. Jakie opony do Ferrari?

Jakie opony do Ferrari?

Użytkownicy Ferrari muszą liczyć się z dużym wydatkiem, jeżeli chodzi o kompletne ogumienie do samochodów Ferrari. Po pierwsze rozmiarowo opony do Ferrari są znacznie większe od przeciętnych opon, a po drugie firmy takie jak Michelin lub Pirelli trzymają cenę na rynku. Model Michelin Pilot Alpin to jedne z najodpowiedniejszych dla samochodów marki Ferrari. Producent zaleca ten model dla samochodów sportowych o najwyższych osiągach. Komplet czterech opon to wydatek rzędu ok. 10000 zł, oczywiście bez osadzenia i wyważenia. Natomiast Firma Pirelli proponuje model Sotto Zero 2, za cenę ok. 11200 zł za pełen komplet ogumienia.

Opony Michelin lub Pirelli są najlepsze do Ferrari?

Koło FerrariNa pytanie już chyba znaleźliśmy odpowiedź powyżej, jednak podkreślmy to raz jeszcze. Przy samochodach o wybitnych osiągach, niewyobrażalnej mocy, kwestia przyczepności do podłoża, bezpieczeństwa kierowcy oraz osób podróżujących to rzecz najistotniejsza. Można oczywiście próbować kupić nieco tańsze opony, jednak komfort jazdy i bezpieczeństwo ucierpią na tym ogromnie. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę odporność opon na ścieranie podczas codziennego użytkowania samochodu , ale również podczas ekstremalnych zdarzeń na drodze, gdzie droga hamowania to rzecz najważniejsza . Wiadomym jest, że im gorszej jakości guma tym krócej będą nam takie opony służyły, a może się zdarzyć, że nie przejeździmy nawet jednego pełnego sezonu!

Czy sezon jesienno-zimowy jest odpowiedni dla Ferrari?

Z całą pewnością tak, ale warunkiem jest właściwe ogumienie. Samochody marki Ferrari radzą sobie doskonale na drodze w każdych warunkach. Poza tym, nie do zastąpienia jest widok zaskoczonych kierowców, gdy ośnieżone Ferrari w tak doskonały sposób radzi sobie na ośnieżonej drodze. To mit, że Ferrari to samochód tylko i wyłącznie na tor. Przede wszystkim to kultowa włoska marka, która coraz częściej pojawia się na polskich drogach, oby jak najczęściej.