Jazda Ferrari po torze i po mieście – jak to wygląda w praktyce?


Jazda Ferrari po torze

Zastanawiasz się, jak to jest prowadzić Ferrari? Jak ten samochód zachowuje się podczas jazdy po mieście, a jakie wrażenia można odczuć, jeżdżąc nim po torze wyścigowym? Nie wiesz, którą formę wybrać dla siebie lub dla swojego męża, chłopaka, narzeczonego czy kolegi z pracy? Sprawdź, czym różni się jazda Ferrari w mieście i na profesjonalnym torze.

Jazda Ferrari po mieście

Jazda Ferrari po mieście pozwoli Ci prawdziwie delektować się przyjemnością z jazdy. Przez okna tego luksusowego samochodu widzisz spojrzenia zaciekawionych ludzi. Tak – oni wszyscy patrzą właśnie na Ciebie. Nie ma co ukrywać – krwistoczerwone Ferrari naprawdę zwraca uwagę, więc nie zdziw się, jeśli przez cały przejazd będziesz bacznie obserwowany. W końcu ludzi ciekawi, któż taki siedzi za kierownicą tego sportowego auta. To jest miłe, nawet bardzo, bo mocno dodaje pewności siebie, ale… niestety podczas jazdy po mieście musisz się z liczyć z tym, że mimo iż siedzisz w aucie wartym minimum kilkaset tysięcy złotych, to nadal obowiązują Cię wszystkie przepisy drogowe tak samo, jakbyś prowadził piętnastoletniego Volkswagena Golfa. Niestety, tego nie da się ominąć, więc musisz pamiętać, by zbytnio nie szarżować i nie narazić się na otrzymanie mandatu.

Mimo iż Ferrari jest bardzo szybkie, w ruchu miejskim obowiązuje Cię ograniczenie prędkości do 50 km/h w godzinach od 6:00 do 22:00 i 60 km/h w godzinach od 22:00 do 6:00.Co, jeśli mimo możliwości prawdziwego delektowania się taką miejską jazdą, chcesz spróbować czegoś ostrzejszego i w pełni wykorzystać moc sportowego Ferrari? Wtedy lepiej wybrać się na jazdę Ferrari po torze wyścigowym.

Jazda Ferrari po torze

Stało się. Masz przed sobą piękne, czerwone, pachnące, szybkie i bardzo drogie Ferrari. Za chwilę zacznie się jazda. Wsiądziesz za kierownicę tego demona prędkości i zrobisz swoje pierwsze okrążenie. Sytuacja wydaje się wymarzona, bo przecież na torze wyścigowym nic Cię nie ogranicza. Tutaj spokojnie możesz wcisnąć pedał gazu niemalże do podłogi i zobaczyć, jak świat dosłownie miga Ci przed oczami. Jazda Ferrari po torze zawsze odbywa się z doświadczonym kierowcą rajdowym, więc masz jego pełne wsparcie i możesz poczuć się bezpiecznie, ale sam również dbaj o swoje bezpieczeństwo. Na torze możesz przekroczyć prędkość 140 km/h, ale zawsze pamiętaj, by dostosować prędkość do swoich umiejętności i aktualnych warunków. Pamiętaj, że jeśli nie posiadasz prawo jazdy to nic straconego! W tym momencie profesjonalny instruktor wsiada za stery Ferrari, a ty gościć na skórzanym fotelu pasażera!

Co wybrać – jazdę po torze czy po mieście?

Wybrana forma jazdy super samochodem musi być zależna przede wszystkim od Twoich preferencji. Musisz sobie zadać pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze – szybkość i duże emocje, czy sam fakt obcowania z fantastycznym autem. To jest wyznacznik, który powie Ci, co będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. Jedni wolą się skupić na przeżywaniu niezapomnianych i ekscytujących wrażeń. Z kolei inni lubią odczuwać emocje w spokoju i móc obserwować każdą chwilę. Zanim zdecydujesz się na konkretną formę jazdy, zastanów się, którym z tych dwóch typów ludzi jesteś.