Luksusowy sedan Lucid Air


Lucid Air

Jaka firma motoryzacyjna na świecie może poszczycić się mianem producenta najbardziej wydajnego, najwygodniejszego i najszybszego w ładowaniu samochodu świata? Jak sądzicie? Zapewne, wielu z Was, długo nie zastanawiając się nad odpowiedzią, wskaże Teslę. Jednak okazuje się, że mało kto w Polsce słyszał o bardziej ambitniejszej firmie, która ma wstrząsnąć światowym rynkiem pojazdów elektrycznych czyli Lucid Motors.

Luksusowy sedan Lucid Air

Kalifornijska firma pokazała swoją wyższość i stanęła do konkurencji między innymi z Teslą Modelem S i Porsche Taycanem. Motoryzacyjny świat powitał jej luksusową limuzynę klasy wyższej – Lucid Air. To najmocniejszy seryjnie produkowany sedan w całości napędzany energią elektryczną, dysponujący mocą 1080 KM. W gronie producentów samochodów elektrycznych, które stale się powiększa, Lucid Air ma najwięcej do powiedzenia i zaoferowania. Luksusowy sedan Lucid Air, to samochód, który zbiera wielkie pochwały za wyjątkowy profil aerodynamiczny, a przede wszystkim za imponujący zasięg oraz rekordową szybkość ładowania. Zaskakuje również niesamowitym potencjałem, jaki inżynierowie Lucid Motors ukryli w innowacyjnych systemach technologicznych. Nie na próżno samochód ten określany jest mianem prawdziwego rywala Tesli.

Imponujące zasięgi

Wyposażony w baterie o imponującej pojemności luksusowy sedan Lucid Air potrafi zagwarantować blisko 650 km zasięgu (400 mil). Jego zdolność do rozpędzania się może być dla inżynierów Lucid Motors powodem do dumy. Samochód rozpędza się co najmniej do 321 km/h (200 mil/km). Kierowca tej limuzyny może ją rozpędzić od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy. Duże zainteresowanie użytkowników tego samochodu wzbudza najmniejszy współczynnik oporu powietrza spośród wszystkich innych luksusowych limuzyn. Ten współczynnik wynosi 0,21 i jest mniejszy od współczynnika oporu w Tesli Model S, wynoszącego 0,24.

Lucid Air – najszybciej ładujący się samochód elektryczny na świecie

Luksusowy sedan Lucid Air wyróżnia się najkrótszym czasem ładowania. Za pośrednictwem superszybkiej ładowarki mamy możliwość naładowania baterii z mocą ponad 300 kW.
To o 20 kW większą, niż w najlepszych autach elektrycznych, które dostępne są aktualnie na rynku elektromobilności. Stwarza to możliwość naładowania baterii w Lucid Air do poziomu zapewniającego zasięg około 500 km w imponującym czasie 20 minut.

Dostępny w czterech różnych konfiguracjach

Luksusowy sedan Lucid Air będzie dostępny w czterech konfiguracjach. W wersji Dream Edition, Lucid Air uzyskał rekordowy zasięg na jednym ładowaniu wynoszący 837 km. Napędza go silnik o mocy 933 KM, a baterie posiadają pojemność 113 kWh. Wspaniały wynik uzyskał 800-konny Lucid Air Grand Touring. Według EPA przejedzie na jednym ładowaniu 825 km. Dwa następne, Air Touring o mocy 620 KM i Air Pure o mocy 480 KM na jednym ładowaniu mogą przejechać 650 km.

Jako pierwsi elektrycznego sedana mogli zamówić bogaci nabywcy takich państw jak: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Islandii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, i Szwajcarii.