Najnowsze motoryzacyjne cudo od Ferrari czyli SUV Purosangue.


Nowe Ferrari w SUVIE

Rozwijająca się w wyjątkowo szybkim tempie światowa branża motoryzacyjna stale zaskakuje nas nowymi odkryciami różnych modeli marek samochodowych. Tym razem szykuje się nam jeden z największych sukcesów rynkowych w najnowszej historii Ferrari. Każde Ferrari pobudza wyobraźnię i podbija rynek, ale SUV Purosangue ze wzmocnioną siłą wznieci blask doskonałości włoskiej marki.

Intensywnie testowany SUV Purosangue

Premiera pierwszego w historii Ferrari SUV-a owiana jest tajemnicą, nad uchyleniem której pracuje wielu dziennikarzy motoryzacyjnych. Snując domysły i prześcigając się na konkretne fakty, starają się jak najpełniej przekazać informacje i zestawić obraz tego motoryzacyjnego przedsięwzięcia Ferrari z rzeczywistością. Testowanie parametrów technicznych wciąż trwa, a to już trzeci rok mija, gdy pasjonaci Ferrari nie mogą zaspokoić swoich oczekiwań. Panuje jednak przekonanie, że przeciągająca się premiera pierwszego SUV-a Ferrari doczeka się już wkrótce realizacji. Ferrari Purosangue cały czas testowane jest w róznych warunkach. Zainteresowanie przebiegiem tych testów jest bardzo duże, zarówno wśród przedstawicieli branży motoryzacyjnej, jak i wśród reprezentantów najbogatszej klienteli. Trudno zadowolić się jedynie obiegowymi przeciekami i pogłoskami, jakie płyną z obserwacji wielu dziennikarzy, pochylającymi się nad tym tematem. Wszyscy czekamy na oficjalną informację o nowym modelu bezpośrednio od producenta z Maranello.

Ferrari pokaże na co go stać!

Nowe Ferrari Purosangue kierownica
ferrari Purosangue

Na obecną chwilę przyszło nam się opierać na opiniach ekspertów, wśród, których zdania są podzielone, odnośnie jednostek napędowych, które będą zastosowane w SUV-ie. Część z nich twierdzi, że będzie napędzany 3,9 litrowym silnikiem V8 o mocy około 650 KM, znanym z GTC4 Lusso. Pod maską Purosangue wykluczają obecność jednostki V12. Inni jednak uważają, że Ferrari Purosangue jest wielkim wyzwaniem inżynieryjnym dla marki i dopuszczają w nim zastosowanie jednostki V12. Swoje stanowisko tłumaczą tym, że Ferrari realizując swój szczytny cel projektu, nie odpuści sobie obecności tych dwunastu cylindrów w jednym z flagowych swoich modeli. W tej wersji możemy spodziewać się nawet 800 koni mechanicznych mocy. Na szczególną uwagę zasługuje również gotowość Ferrari Purosangue do stosowania napędu hybrydowego, który najprawdopodobniej będzie oparty na autorskiej konstrukcji. Tym samym, tajemniczy produkt z Maranello w większym stopniu podsyca apetyt wielu oczekujących na jego premierę. Oczywistym wydaje się również zastosowanie napędu na 4 koła.

SUV Purosangue – najnowsze motoryzacyjne cudo Ferrari.

Ferrari podjęło wyzwanie i stanęło do konkurencji, mierząc się z obecnie królującymi już w tym segmencie Lamborghini Urusem, Bentleyem Bentagą czy Astonem Martinem DBX.
Nieco informacji dotyczących pierwszego SUVa marki zdradził w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Auto Expressu dyrektor techniczny projektu Michael Leiters. Miał on już okazję podzielenia się swoim bagażem doświadczeń przy tworzeniu Porsche Cayenne’a. Dla tego fachowca Ferrari Purosangue to jeden z najbardziej wymagających projektów w historii producenta z Maranello. Stanowi on wielkie wyzwanie do konkurowania na najwyższym poziomie i testowania granic technologii zastosowanej w tym modelu. Najnowsze motoryzacyjne cudo Ferrari tworzone jest po to, aby zaakcentować swoją obecność na polu rywalizacji o moc i prędkość. Piastujący najwyższą posadę w Ferrari, nowy dyrektor generalny John Elkann prognozuje ekscytującą przyszłość firmy w 2022 roku. Ma to związek z ujawnieniem wersji produkcyjnej Ferrari Purosangue podczas Dnia Rynków Kapitałowych firmy.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy Ferrari odkryje wszystkie swoje tajemnice i zaprezentuje swój najnowszy model.