Nowa elektryczna Dacia Spring


Nowa elektryczna Dacia SpringNowa elektryczna Dacia Spring

Dla wielu osób decydujących się na kupno samochodu aspekt ekonomiczny odgrywa bardzo ważną rolę. Na polskim rynku motoryzacyjnym pojawi się już wkrótce samochód, który posiada wiele argumentów przemawiających za jego kupnem. Nowa elektryczna Dacia Spring zainteresuje z całą pewnością, potencjalnych nabywców jako jeden z najbardziej przystępnych cenowo samochodów elektrycznych.

Jazda w ruchu miejskim

Elektryczna DaciaNowa elektryczna Dacia Spring to samochód, który pretenduje do miana najtańszych pojazdów elektrycznych w Europie. Przyciąga uwagę i zainteresowanie swoją ekonomiczną jazdą. Jego silnik elektryczny o mocy 33 kW (44 KM) z akumulatorem trakcyjnym 26,8 kWh pozwala pojazdowi osiągnąć na jednym ładowaniu zasięg do 230 km WLTP. Dzięki temu, że samochód posiada skuteczny system odzyskiwania energii przy hamowaniu zasięg ten może wzrosnąć nawet do 305 km. Ta zdolność samochodu zadowoli jego użytkowników, gdyż daje gwarancję sześciodniowej jazdy po mieście bez konieczności ładowania. Wiadomo, że przy 45-konnym silniku przyspieszenie Dacii Spring zapewne nie zadowoli wielu kierowców, którzy upodobali sobie bardziej dynamiczną jazdę. Od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 19 sekund, a prędkość maksymalna wynosi jedynie 125km/h. Włączając tryb ekonomiczny jazdy można ograniczyć o 10% zużycie energii z akumulatora, jednocześnie obniżamy prędkość maksymalną do 100 km/h.

Elektryk przystosowany do miejskiej mobilności

Nowa elektryczna Dacia Spring niewątpliwie zyska na popularności dzięki użytecznym na co dzień rozwiązaniom technologicznym, które czynią samochód tej klasy maksymalnie funkcjonalnym. Jego przystosowanie głównie do mobilności miejskiej będzie dużym atutem dla wielu kierowców przy wyborze samochodu, odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny. Przejazd tym samochodem po mieście i jego okolicach zagwarantuje jego użytkownikom płynną i cichą jazdę, pozbawioną hałasu silnika i towarzyszącym jego pracy nieprzyjemnym wibracjom. Czas pokaże czy nowa elektryczna Dacia Spring sprawdzi się jako auto dla klientów indywidualnych. Jednak obserwując rosnące zainteresowanie wśród naszych rodaków samochodami elektrycznymi i hybrydami można wróżyć mu dobrą przyszłość.

Sposoby ładowania elektryka

Eklektyczna Dacia ładowanieNowa elektryczna Dacia Spring oferuje kilka możliwości ładowania. Samochód można ładować z domowego gniazdka 220 V, z Wallboxa o mocy 7,4 KW lub z terminala DC 30 KW. Ładowanie Dacii Spring można zrealizować za pośrednictwem gniazda, które umieszczone jest pod środkową częścią grilla z logo marki. Dźwignię odblokowania pokrywy gniazdka znajdziemy wewnątrz auta, pod kierownicą.

Auto w aspekcie wizualnym – elektryczna Dacia

Nowa elektryczna Dacia Spring prezentuje się nowocześnie i atrakcyjnie. Dysponuje zaletami, które przyciągają i rzucają się w oczy. Samochód charakteryzuje się wyrazistą linią nadwozia przejętą ze świata SUV-ów, w której na czoło wysuwają się m.in. poszerzone nadkola, relingi dachowe, wzmocniona przednia część spodu nadwozia oraz tylna osłona podwozia. Dacia stwarza wizualnie wrażenie solidności i przestronności. Jej niewielkie wymiary, w znaczącym stopniu mają ułatwić codzienne użytkowanie (długość – 3,73 m, szerokość – 1,77 m, wysokość – 1,51 m). W swojej kategorii samochód oferuje największą powierzchnię bagażową za sprawą przestronnego bagażnika (300 l) i składanej tylnej kanapy.
Na ulicach polskich miast Dacia Spring pojawi się już wkrótce, bo jesienią bieżącego roku. Wariant Comfort oferowany klientom indywidualnym, tańszy, bo z uboższym wyposażeniem startuje od kwoty 76,900 zł. W przyszłości dostępna będzie również wersja Business (do carsharingów) i Cargo (bagażowa).