Oszczędne i proekologiczne hybrydy


Samochody hybdyrowe

Z roku na rok wzrasta w naszym kraju zainteresowanie samochodami hybrydowymi wśród potencjalnych nabywców. Samochody hybrydowe stały się rzeczywistością na polskich drogach. Ten segment rynku rozwija się i powiększa, czego konsekwencją jest rosnąca tendencja zakupowa jego produktów.

Bezpieczniej dla środowiska dzięki hybrydom

Unijne wymogi, dotyczące wdrożenia europejskiego standardu emisji spalin, przyczyniły się do wprowadzenia zmian w konstrukcji nowych pojazdów. Dążąc do sprostania coraz większym wymaganiom normy niskiej emisji zanieczyszczeń w ruchu drogowym, producenci samochodów wprowadzają konkurencyjne dla spalinowych układy napędowe. Od 2020 roku obowiązują nowe normy emisji CO2 z samochodów osobowych. Producenci samochodów zobowiązani do spełnienia nowego wymogu, starają się podporządkować nowym limitom wydzielania dwutlenku węgla do atmosfery, wynoszącym 95 g/km. Dla wielu producentów samochodów sprostanie tym wymogom stanowi wielkie wyzwanie. Powstają bezpieczniejsze dla środowiska proekologiczne hybrydy.

Oszczędnie i proekologicznie hybrydy

Samochód hybrydowyW świetle rosnącej świadomości ekologicznej Polaków, coraz bardziej przybliża się wizja ekonomicznej i przyjaznej środowisku jazdy samochodem po ulicach naszych miast. Obecnie coraz częściej możemy zaobserwować samochody z napędem hybrydowym na uczęszczanych przez nas drogach. Pragnienie zrealizowania wizji ekologicznej jazdy przejawiają szczególnie ci kierowcy, którzy pragną mieć swój udział w poprawie jakości otaczającego nas środowiska. Samochody o napędzie hybrydowym wyposażane są zazwyczaj w silnik spalinowy, który jest wspomagany jednym lub kilkoma silnikami elektrycznymi. Ta współpraca zapewnia optymalną wydajność pracy silnika spalinowego. Pojazdy o tym rodzaju napędu najlepiej sprawdzą się na trasach miejskich oraz na krótkich odcinkach. W oszczędnych i proekologicznych hybrydach ładowanie baterii nie jest skomplikowane, gdyż proces ten jest wynikiem odzyskania energii z hamowania. Hybrydy ograniczają emisję spalin dzięki wyłączaniu pracy silnika spalinowego na postoju i w razie potrzeby, ponownego jego uruchomienia. To, czym mogą zasugerować się potencjalni nabywcy do kupna tej oszczędnej i proekologicznej hybrydy, to niższe niż w przypadku aut konwencjonalnych koszty jej eksploatacji.

Nieźle się zapowiada, lecz drogi

Niezawodność napędu hybrydowego, jego cicha, płynna praca to jedna z kolejnych jego zalet. Jednak wykorzystując potencjał, drzemiący w napędzie hybrydowym podczas jazdy na autostradzie, spotkamy się z nieco odmienną opinią, niż ta, która dotyczyła jazdy ulicami miasta. Mniej zadowalająca kultura pracy napędu, z którą należy się pogodzić, zmieni nieco dobre samopoczucie kierowcy. Trzeba liczyć się również z większym osiąganym poziomem spalania. Dla wielu kierowców istotną barierą, utrudniającą podjęcie decyzji o zakupie oszczędnego i ekologicznego samochodu hybrydowego jest uderzająco wysoka jego cena. Jednak w przypadku samochodów hybrydowych, nikogo nie powinno dziwić, że zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania oraz gwarancja najlepszej jakości muszą iść w parze z wysoką ceną.