Polestar 3


Źródło: Polestar.com
Przygotowania do wejścia marki Polestar na polski rynek nabierają wzmożonego tempa. Choć marka ta nie jest dobrze znana w Polsce, to informacja o premierze jej najnowszego modelu w gamie – Polestar 3 wzbudza duże zainteresowanie w przestrzeni medialnej branży motoryzacyjnej. Polestar to marka samochodów elektrycznych klasy premium, która pojawiła się na rynku w 2017 roku. Do jej współwłaścicieli należy szwedzkie Volvo Cars Group oraz chiński Geely Holding Group. Volvo, współpracując z koncernem Geely podjęło decyzję o wyodrębnieniu Polestara, jako oddzielnej marki wyłącznie z samochodami elektrycznymi w portfolio. W naszym kraju od początku swojego istnienia Polestar jest oficjalnie nieobecny, mało rozpowszechniony i mało znany. Nie posiadał na naszym rynku oficjalnego przedstawicielstwa i brak jakichkolwiek salonów sprzedaży wymuszał na potencjalnych klientach konieczność sprowadzania aut tej marki z zagranicy. Już od pewnego czasu zainteresowanie miłośników marki skupione jest na najnowszej ofercie w gamie modelowej, w której pojawi się Polestar 3. Będzie to samochód, który ma być jednym z najważniejszych modeli producenta.

Oczekiwany debiut na polskim rynku

Źródło: heycar.co.uk

Niejeden miłośnik tej marki oczekuje na oficjalną premierę tego modelu. Prawdopodobnie w październiku 2022 roku poznamy bliżej wyjątkowy, duży, elektryczny SUV ze stylowym, sportowym designem oraz wyposażeniem w najnowocześniejsze i zaawansowane technologie. Planowane wejście do Polski oraz dystrybucja Polestar 3 wśród klientów krajowego rynku zapewne nie obejdą się bez rozgłosu w przestrzeni medialnej branży motoryzacyjnej. Produkcja będzie miała miejsce w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Marka ta nadal realizuje kierunek produkcji, specjalizujący się w samochodach elektrycznych, nacechowanych sportowymi osiągami. Pojawiają się więc pytania, w jaki sposób będzie odbywała się sprzedaż tych samochodów na polskim rynku i w jakim mieście pojawi się showroom marki.

Wersje napędowe

Producent kieruje na rynek dwie wersje napędu. Pierwsza z napędem na jedną oś z jednym silnikiem elektrycznym i druga z napędem na cztery koła, który współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi. Duże zainteresowanie budzi wartość zasięgu jaką Polestar 3 będzie oferował jego właścicielowi. Samochód został wyposażony w akumulator, który umożliwi na jednym ładowaniu pokonanie aż 600 km. Jakie będą konkretne dane, dotyczące wartości przyspieszenia samochodu oraz jego mocy, na obecny moment, nie są jeszcze znane.

Nowoczesna prezencja

Polestar 3 to model, który zawalczy o klientów, dla których w wyborze samochodu priorytetem jest nie tylko przejście w całości na napęd elektryczny, ale również design i prezencja. Na podstawie zaprezentowanego przez producenta zdjęcia, przedstawiającego ten samochód z profilu, można przyznać, że jego nowoczesna prezencja i wizualne aspekty, z całą pewnością zwrócą uwagę wielu miłośników elektrycznych suvów. Piękną, dostojną sylwetkę Polestar 3 osadzono na tej samej platformie, która posłuży bazą dla nadchodzącego, elektrycznego następcy Volvo XC90. Sportowe korzenie marki ujawniają się w niemal każdym detalu ostrzej zarysowanego nadwozia z muskularnymi nadkolami i progami. Silny, indywidualny charakter marki podkreśla stylizacja aerodynamicznej linii dachu, która rzadko występuje w typowych SUV-ach coupe. Ciekawie prezentuje się Polestar 3 z przodu. Posiada nowe reflektory LED, otwory wentylacyjne na masce oraz trójkątne wloty na zderzaku. Informacje dotyczące stylizacji wnętrza samochodu nadal pozostają w sferze domysłów. Wygląd kabiny poznamy prawdopodobnie w dniu premiery.

Plany podbicia rynku

Rozpoczęcie produkcji Polestar 3 planowane jest na początek roku 2023. Firma deklaruje zwiększanie produkcji tych samochodów do 290 tysięcy egzemplarzy w roku 2025. Na rok 2023 zaplanowano również debiut Polestara 4, który będzie crossoverem, natomiast rok później na rynek trafi flagowa limuzyna – Polestar 5.