Super szybka hybryda Porsche 918 Spyder


Hybrydowe Porsche
Niemiecki koncern Porsche na zawsze i na trwałe wpisał się do kart historii światowej motoryzacji jako największy producent samochodów, zachwycających swoim inżynierskim kunsztem. Ta usytuowana motoryzacyjna marka z Zuffenhasuen słynąca przede wszystkim z produkcji luksusowych, supersportowych samochodów, od wielu lat nastawiona jest na torowe wyzwania. Już od kilku dobrych dekad szefowie Porsche mają wiele powodów do dumy i zadowolenia. Ich sukcesy w dziedzinie motosportu rajdowego dały początek nowej erze światowej motoryzacji. Niemiecki producent wprowadza do oferty Hybdrowe Porsche

Najszybsze Hybrydowe Porsche w historii firmy

Wyróżniający samochód rewelacyjne parametry potwierdzają tezę, że ciągle żywe jest przywiązanie niemieckiego producenta do tradycji i strategii, mającej na celu produkcję najmocniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów. Supermocna hybryda 918 Spyder jest jednym z niewielu samochodów niedoścignionych na torze wyścigowym. Gwarancją dynamicznego charakteru samochodu jest napęd, do którego posłużyła jednostka hybrydowa, która bazuje na silniku V8 o pojemności 4,8 l. Jego moc 608 KM osiągana jest przy 8700 obr./min. Całość jednostki hybrydowej uzupełniają jeszcze dwa silniki elektryczne, z których pierwszy przekazuje moc około 156 KM, natomiast drugi moc wartości 129 KM. Wdrożenie napędu hybrydowego wpłynęło na obniżenie zużycia paliwa, i tak na pokonanie dystansu 100 km pojazd potrzebuje zaledwie 3 l benzyny.

Niezrównany w sprincie

Super szybka hybryda Porsche 918 SpyderCi, którzy mieli już okazję zapiąć pasy i zasiąść za kierownicą Porsche 918 nie mogą wyjść z podziwu dla jego zaskakującego potencjału drzemiącego w sposobie rozwijania mocy. Hybdryowe Porsche jest bardzo zrywne i szybkie w sprincie. Dzięki perfekcyjnie działającemu trybowi startowemu potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 2,6 sekundy. Hybrydowe Porsche 918 jest dość lekki i waży 1675 kg. Może być jeszcze lżejszy, bo nawet o 45 kg, gdy pokusimy się o auto w wersji z pakietem Weissach. W tej opcji Porsche pokaże na co go stać i z łatwością przekroczy granicę prędkości 350 km/h. Duży wpływ na obniżenie masy nieresorowanej samochodu mają hamulce w postaci kompletu ceramiczno – węglowych tarcz o średnicy 410 mm z przodu i 390 mm z tyłu.

Symbol prestiżu i luksusu

Hybrydowe Porsche 918 Spyder to wyjątkowo ekskluzywny model, który inspiruje przede wszystkim majętnych sympatyków, kierujących się w życiu sportowymi aspiracjami. Pragnienie posiadania Porsche dotyka wielu zagorzałych wielbicieli tej renomowanej marki. Wielu z nich kieruje się przekonaniem, że ponadczasowa elegancja samochodu, zastosowany w nim najwyższy poziom myśli konstruktorskiej oraz futurystyczna stylistyka pozwolą im w pełni wyrazić swoją osobowość. Dla nich Porsche 918 stał się symbolem prestiżu, luksusu, dobrego stylu i elegancji. Wśród entuzjastów, których najczęściej można zaobserwować za kierownicą tej superowej hybrydy, dominują kierowcy z Ameryki, Europy oraz Chin. Za podstawowy wariant modelu zamożni nabywcy w Polsce musieli wyłożyć kwotę rozpoczynającą się od 932,879 euro, natomiast z pakietem Weissach, obniżającym masę, kwotę 1019,719 euro. Tych majętnych sympatyków motoryzacji, ceniących ponad wszystko brawurową jazdę w tym wulkanie energii jest jednak w naszym kraju niewielu.