Tor kartingowy Poznań – wszystko, co musisz o nim wiedzieć


Tor-kartingowy-Poznań

W Poznaniu funkcjonuje jeden z najnowocześniejszych torów wyścigowych w Polsce i w Europie. Jest to tor Poznań dzielący się na dwie części – tor główny i tor kartingowy Poznań. Dzisiaj przybliżymy charakterystykę tego drugiego, krótszego odcinka toru w Poznaniu.

Tor Poznań – odcinek kartingowy

Tor kartingowy w Poznaniu ma długość 1500 metrów i postać pętli składającej się z 8 zakrętów. Nawierzchnia tego toru jest asfaltowa, a szerokość 12 metrów pozwala na naprawdę szybką, ale jednocześnie bezpieczną jazdę. Najdłuższa prosta na tym torze ma aż 200 metrów, więc jest to wystarczająca długość, by można się było dobrze rozpędzić. Lokalizacja toru Poznań jest bardzo dogodna. Ten obiekt znajduje się 180 km od Wrocławia i 125 km od Gorzowa Wielkopolskiego. Na tym torze bardzo często odbywają się wyścigi gokartami oraz zawody motocyklowe. Tor Poznań gości zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Dlaczego warto zajrzeć na tor kartingowy Poznań?

Poznań jest tak usytuowany, że łatwo do niego dojechać właściwie z każdego miejsca w Polsce. Na tor w Poznaniu najczęściej przyjeżdżają osoby mieszkające w centralnej Polsce. Przyjeżdża też wielu mieszkańców innych regionów kraju. Tor Poznań jest świetnie zlokalizowany. Bezpieczny i przystosowany do jazdy zarówno dla przyjemności, jak i w celu zdobywania wysokiego miejsca podczas zawodów.

Na tym torze można jeździć oczywiście nie tylko gokartami, ale też samochodami wyścigowymi, np. super szybkim Ferrari czy nowoczesnym Lamborghini Huracan. Ten tor to miejsce spotkań prawdziwych pasjonatów motoryzacji. Warto tam zajrzeć przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz poznać ludzi, którzy kochają robić to, co Ty. W takim miejscu można zawrzeć nowe przyjaźnie, ale oczywiście też oddać się temu, co kochamy, czyli motoryzacyjnej pasji.

Tor kartingowy Poznań to wspaniałe miejsce do samochodowych przejażdżek. W tym miejscu możesz jeździć zarówno, jako pasażer, z doświadczonym kierowcą wyścigowym, jak i na fotelu kierowcy. Samodzielnie prowadząc sportowe Ferrari lub inny wyścigowy samochód. Wstęp na tor jest otwarty dla wszystkich – zarówno dla dzieci, jak i dla osób pełnoletnich, więc ważne, by zachować tam ostrożność. Powinno mieć to zastosowanie szczególnie wtedy, kiedy na torze odbywa się jakaś impreza i jest większy tłok.

Jazda samochodem sportowym po torze w Poznaniu, jako prezent

Na tor Poznań możesz zajrzeć oczywiście nie tylko wtedy, kiedy chcesz pokibicować innym kierowcom, czy samodzielnie poprowadzić sportowe auto, ale również wtedy, kiedy zechcesz zrobić komuś motoryzacyjny prezent. Takie prezenty są ostatnio bardzo modne. Coraz bardziej doceniamy rangę emocji i chcemy, by nasze prezenty były niezapomniane. Sprezentowanie bliskiej osobie jazdy super samochodem to fantastyczny pomysł. Piękne sportowe auta „kręcą” nie tylko mężczyzn, ale też kobiety, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by taki fantastyczny prezent zrobić zarówno ukochanemu mężczyźnie, jak i ważnej dla Ciebie kobiecie. Przejażdżka sportowym autem będzie z pewnością niezapomniana.