Tory w Polsce – poznaj największe polskie tory wyścigowe


Tory wyścigowe

W Polsce mamy wiele świetnych torów wyjściowych i znajdują się one w różnych częściach kraju. Chcesz sprawdzić, który tor jest najbliżej Ciebie? Przestawiamy najciekawsze tory wyścigowe w Polsce. Na takich torach możesz bez przeszkód przetestować super samochody i doświadczyć niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Wyścigi samochodowe i motocyklowe są tak popularne, że w naszym kraju nie brakuje profesjonalnych obiektów o różnych typach nawierzchni. Tory wyścigowe w Polsce są zarówno asfaltowane, jak i szutrowe. Składają się z różnych modułów oraz pętli. Różna jest długość, jak i szerokość oraz przeznaczenie torów.

Tor Poznań

Prym wśród torów wyścigowych w Polsce wiedzie tor Poznań. Tor w Poznaniu ma imponującą długość, aż 4083 km. Ten tor działa już od 30 lat i odbywają się na nim różnego rodzaju wydarzenia sportowe, m.in. wyścigi samochodowe i amatorskie KJS-y. Tor Poznań jest przez wielu uznawany za najlepszy tor wyścigowy w Polsce i może być w tym dużo racji. Nawierzchnia poznańskiego toru nadaje się do jazdy sportowej, jak i wyczynowej.

Tor na lotnisku w Modlinie

Lotnisko w podwarszawskim Modlinie co jakiś czas zmienia się w tor wyścigowy. Na płycie lotniska odbywają się nie tylko wyścigi samochodowe. Na lotnisku odbywają się wyścigi motocyklowe. W 2009 roku odbyły się tam Wyścigowe Mistrzostwa Motocyklowe Polski.

Tor Rakietowa

Tor Rakietowa  zlokalizowany we Wrocławiu przy ulicy Rakietowej 39. Na tym świetnie przystosowanym obiekcie można bez problemu trenować swoje umiejętności jazdy. Tor wyścigowy składa się, aż z 4100 metrów dróg, z czego 1 km to drogi szutrowe.

Tor w Radomiu

Obiekt w Radomiu mieści się na terenie ośrodka Autodrom Jastrząb i ma długość 2,4 km oraz szerokość 20 metrów. Ten tor składa się z czterech modułów (prostej do wyścigów, toru kartingowego, toru do szybkiej jazdy i płyty poślizgowej), a dodatkową atrakcją są kurtyny wodne, które imitują przeszkody.

Tor Kielce

Nazwa toru Kielce może być nieco myląca. Tor jest zlokalizowany w Miedzianej Górze 12 km od Kielc. Na tym obiekcie oprócz stale powiększanego toru wyścigowego można znaleźć  pokaźne zaplecze w postaci hoteli, restauracji i sal konferencyjnych. Dzięki temu miejsce jest często wybierane na różnego rodzaju imprezy.

Tor Ułęż w Lublinie

Tor w Lublinie ma 2,5 km długości i 30 metrów szerokości. Ten tor jest zaliczany do jednej z największych atrakcji całego województwa lubelskiego. Na torze Ułęż organizuje się wiele imprez samochodowych i motocyklowych, a na co dzień to miejsce spełnia funkcję ośrodka doskonalenia technik jazdy.

Tor Pixers Ring

Obiekt Pixels Ring jest zlokalizowany obok Wrocławia i nieopodal autostrady A4. Tor wyścigowy Pixers Ring ma 2 km długości i jest nowoczesnym obiektem z asfaltowymi nawierzchniami.

Tor Słabomierz

Wyścigowy tor Słabomierz o długości 1,8 km jest jednocześnie ośrodkiem szkolenia technik jazdy stopnia wyższego. Układ tego toru jest bardzo zróżnicowany, a jednocześnie odpowiedni dla osób o mniejszych umiejętnościach.

Chcesz pojeździć luksusowym samochodem po torze wyścigowym? A może chcesz sprawić taki wymarzony prezent komuś, kto kocha szybkie samochody? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Spraw sobie lub komuś bliskiemu wyjątkowy prezent.