Track Day Tor Poznań


Tor Poznań Track Day

Sport motorowy stał się w naszym kraju najdoskonalszą i najatrakcyjniejszą formą przejawu pasji do przejazdów szybkimi, sportowymi samochodami. Do popularyzacji tego sportu, w bardzo dużym stopniu, przyczyniają się funkcjonujące od wielu lat profesjonalne tory wyścigowe. Te nowoczesne, sportowe obiekty są doskonale przystosowane do realizacji motoryzacyjnych marzeń wielu kierowców, na co dzień nieosiągalnych na naszych drogach. Te marzenia można można spełnić na imprezie Track Day Tor Poznań.

Atuty Toru Poznań

Track Day PoznańMiano najnowocześniejszego i najatrakcyjniejszego toru wyścigowego w Polsce, nadającego się zarówno do jazdy sportowej, jak i wyczynowej, zyskuje Tor Poznań. Obiekt stwarza dla kierowców wiele różnorodnych okazji do uczestniczenia we wspaniałych imprezach motoryzacyjnych. Bez wątpienia, do takich można zaliczyć Track Day Tor Poznań. Ten sportowy kompleks jest wyjątkowy pod każdym względem. Jako jedyny w Polsce posiada nie tylko europejską homologacje UEM, ale również światową FIA i FIA CIK, umożliwiające organizację wyścigów najwyższej rangi. Tor Poznań służąc rozkręcaniu motoryzacyjnej pasji jest otwarty na różne sportowe aktywności. Spełnia najwyższe standardy poziomu bezpieczeństwa i przystosowany jest do rozgrywania wyścigów samochodowych, motocyklowych oraz kartingowych. Dużą zaletą wyścigowego Toru Poznań jest jego gwarantowana, dobra jakość asfaltowej nawierzchni, która pozwala kierowcom czerpać maksimum satysfakcji z jazdy sportowym samochodem. Mogą się o tym przekonać ci, którzy wybiorą się na Tor Poznań, aby uczestniczyć na tym obiekcie w imprezie Track Day.

Warunki uczestnictwa w Track Day

Każdy kierowca posiadając sportowy samochód marzy o tym, aby przekonać się o mocy i osiągach swojego pojazdu i o wypróbowaniu jego dynamicznej jazdy. Ogarnięci chęcią przetestowania możliwości swojego samochodu kierowcy, niestety zderzają się z rozczarowującą rzeczywistością, gdyż na polskich drogach taki sprawdzian mocy i osiągów jest niemożliwy. Doskonałą propozycją dla nich będzie udział w imprezie Tor Poznań Track Day, w ramach, której właściciele samochodów o sportowym zacięciu mają możliwość zrealizowania jazdy po profesjonalnym Torze Poznań. Niezbędnym warunkiem, który musi spełnić uczestnik jest posiadanie sprawnego technicznie samochodu,  konieczność odpowiedniej licencji zawodnika sportu samochodowego oraz aktualnego ubezpieczenia OC. Każda jazda po torze w ramach Track Day poprzedzona jest szkoleniem kierowców, które ma na celu przybliżenie zasad bezpieczeństwa oraz reguł obowiązujących na torze wyścigowym. W imprezie mogą wziąć udział również osoby, które nie posiadają samochodu lub nie chcą używać własnego do jazdy po torze.

Jazdy po torze Poznań dla każdego!

Track Day Tor PoznańImprezy organizowane na Torze Poznań z każdym rokiem przyciągają coraz więcej miłośników. Duża w tym zasługa infrastruktury samego obiektu. Żaden tor w Polsce nie posiada tak długiej nitki przejazdu, jak ten w Poznaniu. Bardzo duże prędkości można tam osiągnąć dzięki trasie liczącej ponad 4 km. Jazda własnym lub wynajętym samochodem na tak długim dystansie przyciąga zainteresowanie kierowców. Na polskim rynku motoryzacyjnym funkcjonuje wiele firm, które udostępniają możliwość wynajęcia samochodów sportowych do jazd po profesjonalnym torze. Spośród nich godny polecenia jest dynamicznie rozwijający się „Autoprezent” z Tarnowskich Gór. Każdy kto zamierza zmienić marzenie o jeżdzie samochodem po profesjonalnym torze w rzeczywistość, może wejść na stronę www.autoprezent.pl i zamówić voucher. Udział w motoryzacyjnej imprezie Track Day może być również doskonałym pomysłem na oryginalny prezent dla bliskiej osoby.