Ferrari czy Lamborghini – starcie motoryzacyjnych legend


Ferrari czy Lamborghini – starcie motoryzacyjnych legend

W motoryzacyjnym światku sportowych super samochodów od lat królują dwie marki – Ferrari i Lamborghini. Która z tych marek jest lepsza? Które samochody cieszą się większą sławą Ferrari czy Lamborghini i które auto wybrać na przejażdżkę? Zobacz nasze subiektywne porównanie.

Obie marki – zarówno Ferrari, jak i Lamborghini, wzięły swoje nazwy od nazwisk twórców tych marek, ale pierwsze były samochody Ferrari konstruowane przez Enzo Ferrari. Ferruccio Lamborghini, czyli założyciel marki Lamborghini początkowo jeździł właśnie samochodem marki Ferrari i piękno oraz szybkość tego auta tak go zachwyciły, że zechciał powtórzyć sukces marki Ferrari i wprowadzić na rynek samochody własnej marki. Droga do tego nie była jednak ani prosta, ani szybka. Lamborghini początkowo zajmował się produkcją ciągników cieszących się ogromną popularnością, a jak na bogatego przedsiębiorcę przystało, jeździł samochodem Ferrari produkowanym w swojej ojczyźnie, czyli we Włoszech.

Czy auta marki Lamborghini dorównały samochodom Ferrari? Sprawdź nasze zestawienie zalet obu marek.

Ferrari – zalety samochodów tej marki

Ferrari było i jest pionierską marką, jeśli chodzi o super samochody. Modele zbudowane przez Enzo Ferrari od razu zdobyły ogromną sławę we Włoszech, a później też na całym świecie. Marka Ferrari od samego początku stawiała na zastosowanie innowacyjnych technologii. Dopracowanie nawet najmniejszych detali swoich aut i wyposażenie ich w silniki o jak największej mocy. Te zabiegi się opłaciły. Auta marki Ferrari bardzo szybko zyskały miano kultowych, a ciągła konkurencja z marką Lamborghini zmuszała Ferrari do jeszcze większego „śrubowania” swoich efektów.

Auta Ferrari cechują się bardzo specyficznym brzmieniem – ich silniki wydają odgłosy podobne do silników bolidów Formuły 1. Dodatkowo układy napędowe tych jednostek charakteryzują się doskonałym przyspieszeniem.

Lamborghini – zalety samochodów tej marki

Już pierwszy samochód marki Lamborghini okazał się we Włoszech hitem. Fachowcy oceniający samochody jednej i drugiej marki bezsprzecznie uznali, że auta Ferrari przegrywają z samochodami Lamborghini na całej linii. Nowe modele aut tej marki szybko zostały uznane za prawdziwe ikony motoryzacji i oklaskiwane ze względu na swoje osiągi i niepowtarzalny styl. Trzeba przyznać, że od samego początku Lamborghini stawiało na dość futurystyczne formy, a co za tym idzie, samochody tego producenta rzucały się w oczy i stanowiły swego rodzaju przedsmak przyszłości.

Te samochody mimo świetnego wyglądu i szybkości dość topornie się prowadziło, więc w tym aspekcie Ferrari wygrywało. Dziś komfort prowadzenia tych aut jest już o wiele lepszy.

Ferrari czy Lamborghini – które auto wybrać?

Najlepiej oba! Jeśli jesteś miłośnikiem sportowych samochodów i planujesz przejażdżkę, ale nie możesz się zdecydować na samochód konkretnej marki, to wypróbuj oba. Na pierwszy ogień proponujemy oczywiście Ferrari. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś wypróbował również Lamborghini i samodzielnie ocenił, która marka bardziej przypadła Ci do gustu.