Micheal Schumacher – wszystko co musisz o nim wiedzieć


Micheal Schumacher - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Niemiecki gwiazdor światowego motosportu Michael Schumacher na trwałe zapisał się na kartach historii tej popularnej dyscypliny sportowej na całym świecie. To najbardziej utytułowany kierowca serii Grand Prix. Sukcesy zgromadzone na jego koncie w dużym stopniu przyczyniły się do popularności Formuły 1. Nie tylko w jego ojczyźnie, ale również na całym świecie.

Ikona sportu motorowego – Michael Schumacher

Formuła 1
Mariom990, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Brał udział w wyścigach Formuły 1, zdobywając aż siedem tytułów mistrza świata oraz dwukrotnie tytuł wicemistrza. Stawał aż 155 razy na podium, zapisując punkty zespołom Benettona, Ferrari i Mercedesa. Mając na uwadze liczbę tytułów zgromadzonych na swoim koncie oraz wartość i wielkość wyścigowego dorobku Michael Schumacher pozostaje królem wśród wszystkich kierowców w historii Formuły 1. Ta ogromna liczba tytułów, rekordów i osobistych zwycięstw, osiągnięta przez tego wielkiego sportowca daje podstawy do uznania go za prawdziwą ikonę sportu motorowego. Śledząc losy jego sportowej kariery trzeba mieć świadomość z jak wielkim formatem sportowca ma do czynienia świat sportów motorowych.

Do listy wcześniej już wspomnianych rekordów Schumachera należy włączyć również następujące sukcesy: 91 wygranych Grand Prix, 19 podiów z rzędu, 77 najszybszych okrążeń, 22 hat tricki, pole position i najszybsze okrążenie, 221 wyścigów ze zdobytymi punktami, 5111 okrążeń na pozycji prowadzącej, 8 wygranych w jednym wyścigu Grand Prix Francji, 179 startów w barwach jednego zespołu Ferrari – w tym 72 wygrane i 116 podiów.

Stał się legendą za życia

Michael Schumacher to prawdziwy wirtuoz kierownicy. Odniósł zwycięstwa na 23 różnych torach. Nikt przed nim, ani nie osiągnął sukcesu zdobycia pięciu tytułów z rzędu, ani siedmiu w karierze. Motorsport za sprawą sukcesów Michaela Schumachera zyskał wielką rzeszę fanów na całym świecie. Niezwykłe osiągnięcia niemieckiego sportowca stały się inspiracją dla młodszego pokolenia kierowców wyścigowych. Pamięć o jego wyczynach na torze nadal jest obecna i żywa.

Wspięcie się na szczyt i i triumf kariery Michaela Schumachera  to zasługa jego ogromnej pasji i miłości do bolidów. To kilkanaście lat konsekwentnego wysiłku i poświęcenia dla sportu. Talentowi, którym dysponował sportowiec przez wiele lat nie potrafił dorównać żaden zawodnik. Jego rekordy na torze, były poza zasięgiem wielu wybitnych kierowców.  Do momentu kiedy to Lewis Hamilton wygrał wyścig o Grand Prix Portugalii.  Sukcesem tym brytyjski sportowiec pobił rekord zwycięstw należący do Michaela Schumachera w zawodach królowej motosportów. W karierze Brytyjczyka to 92 zwycięstwo, które umocniło sportowca na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Pożegnanie z torem

Michael Schumacher
Schumi_di_GP_Kanada_2011.jpg: Mark McArdle derivative work: F1fans, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

W ostatnim wyścigu sezonu 2012 podczas Grand Prix Brazylii na torze Interlagos Michael Schumacher po raz ostatni był podziwiany za kierownicą bolidu Formuły 1. Po tym sezonie sportowiec ostatecznie ogłosił koniec swojej sportowej kariery.  Od tej pory fani Formuły 1 skupiali swoją uwagę i zainteresowanie na śledzeniu kariery innych kierowców ścigających się na torach. Może nie są to sportowcy formatu Schumachera, ale niewiele im brakuje, aby zachwycać miłośników sportu motorowego swoimi sukcesami. Wciąż ścigają się i rywalizują ze sobą o dominacje na torach wyścigowych tacy kierowcy F1 jak: Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen, Vallteri Bottas, Max Verstappen.

Michael Schumacher w grudniu 2013 roku uległ wypadkowi podczas zjazdu na nartach w kurorcie Meribel we francuskich Alpach. W wyniku fatalnego w skutkach upadku siedmiokrotny mistrz F1 doznał poważnych obrażeń mózgu. Do dziś nie wrócił do zdrowia i nie wiadomo czy powróci do jakiejkolwiek sprawności po wypadku. Jego żona Corinna Schumacher nie udziela mediom żadnych konkretnych informacji, dotyczących stanu zdrowia, na które czekają fani talentu mistrza F1. Jednak Ci trzymają kciuki i mają nadzieję, że ich idol pojawi się publicznie.