Najpopularniejsze SUV-y


Dynamiczny rozwój rynku samochodów sportowo-użytkowych oraz stale rosnąca ich popularność zachęca wielu kierowców do podjęcia konkretnej decyzji zakupowej. Z roku na rok coraz bardziej serca klientów podbijają SUV-y (z ang. Sport Utility Vehicle). Dynamika wzrostu sprzedaży tych samochodów w naszym kraju pozwala mówić o erze świetności SUV-ów. Najpopularniejsze SUV-y, które od wielu lat robią furorę w Polsce to: Volkswagen Tiguan, Kia Sportage, Volvo XC 60, Toyota RAV4, Hyundai Tucson, Dacia Duster. Są to najmodniejsze i najbardziej pożądane typy samochodów w naszym kraju.

Trafne wybory kierowców

Do rosnącej popularności SUV-ów w Polsce przyczynił się wzrost dostępności różnych modeli i opcji na rynku. Duża ich różnorodność pozwala wybierać spośród SUV-ów każdej wielkości, w różnych przedziałach cenowych, od wielu liczących się na rynku producentów. Właśnie w ten segment trafiają w szerokim zakresie upodobania motoryzacyjne kierowców. Większość z nich przekonuje się do nabycia określonego modelu SUV-a, postrzegając go nie tylko jako modny, nowoczesny i prestiżowy pojazd, ale przede wszystkim jako bezpieczny i praktyczny środek transportu. Do coraz szerszego kręgu klientów przemawia także ciekawy design, masywna sylwetka i wyższa pozycja kierowcy siedzącego za kierownicą. Taki rodzaj nadwozia charakteryzuje się większym prześwitem ,umożliwiającym prowadzącemu samochód pokonywanie bez problemu nierówności drogi, przeszkody występujące na obszarach miejskich, takie jak, krawężniki, progi zewnętrzne. Należałoby też podkreślić, że bardzo ważnym atutem SUV-ów są ich konkurencyjne ceny, pozwalające im rywalizować z sedanami, kombi czy
minivanami.

 

Najpopularniejsze SUV-y

Od kilku już lat w czołówce najpopularniejszych modeli, najchętniej wybieranych przez naszych kierowców znajduje się wyprodukowany przez należącą do Renault Dacię. Modelem, który okazał się hitem sprzedażowym jest Dacia Duster. Jej użytkownicy wysoko cenią uniwersalność, walory użytkowe i właściwości jezdne pojazdu. To co najbardziej przekonuje ich do tego samochodu to rozsądna cena, która w porównaniu do innych SUV-ów wyróżnia się atrakcyjnym stosunkiem do jakości. Największym atutem Dacii Duster, który przyciąga potencjalnych nabywców jest spalanie na poziomie 6,2 l w cyklu mieszanym.

Kierowców zachwycają również niskie koszty eksploatacji samochodu. Dacia Duster wyposażona jest w silnik w podstawowej wersji, oferujący litr pojemności, 90 KM oraz 160 Nm momentu obrotowego. Samochód do 100 km/h rozpędza się w 13,1 sekundy. Na rynku pojawiają się coraz ciekawsze propozycje producentów tej marki. Inne najpopularniejsze SUV-y, takie jak: Volkswagen Tiguan, Kia Sportage, Hyundai Tucson zyskują uznanie wśród wielu nabywców. To wszystko dzięki niskim kosztom utrzymania, funkcjonalności, niskiemu spalaniu paliwa, rozsądnej cenie oraz designerskim walorom.

Przeczytaj też o nowej Daci Jogger! 

Najpopularniejsze SUV-y klasy premium

Najpopularniejsze SUV-y klasa premiumOgromną rzeszę wielbicieli zyskują również SUV-y klasy premium, będące symbolem luksusu oraz klasy. Są wśród nich takie modele jak: Volvo XC60, Audi Q5, BMW X3, Mercedes GLC. Pojemny bagażnik i napęd na wszystkie koła sprawia, że samochody te są doskonałym kompanem do dalszych rodzinnych podróży. Zastosowane w nich najnowsze rozwiązania technologiczne są gwarancją wyjątkowej przyjemności z prowadzenia i dostarczają moc sportowych wrażeń. Przyciągają uwagę swoim eleganckim wyglądem oraz niezrównanymi parametrami. Wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych, mocnych silników oraz systemów wspierających bezpieczeństwo i komfort jazdy.