Nowa Dacia Jogger!


Dacia Jogger

Jeśli ktoś nosi się z zamiarem kupna samochodu, którym zapragnie wybrać się na letnie wakacje ze wszystkimi członkami rodziny, to nowa Dacia Jogger bardzo dobrze sprawdzi się jako auto rodzinne. Jakimi atutami przekonuje potencjalnych nabywców, dostępna w korzystnej cenie tegoroczna rynkowa nowość?

Sprawdziły się na polskim rynku

Samochody rumuńskiej firmy cieszą się w naszym kraju wciąż rosnącą popularnością i zainteresowaniem. Sandero, Loggy, Logan, Duster czy Spring – każde z nich radzi sobie na polskim rynku doskonale, przyciągając uwagę potencjalnych nabywców swoim designem, funkcjonalnością, dobrymi właściwościami jezdnymi oraz korzystną ceną. Rynkowa nowość firmy, Dacia Jogger to samochód dla tych, którzy pragną zostać właścicielami nowego funkcjonalnego, praktycznego auta, udanie łączącego w sobie zalety pojemnego kombi, vana oraz typowego SUV-a.

Zgrabna sylwetka nadwozia

Samochód prezentuje się zgrabnie dzięki połączeniu cech aż trzech rodzajów nadwozi i przede wszystkim za sprawą odpowiednio dobranych proporcji. W stylistyce karoserii dostrzegamy nowoczesne kształty. Sportowy charakter, na który rzutują między innymi wąskie reflektory w połączeniu z dużym wlotem powietrza w zderzaku. Nowa Dacia Jogger z przyjemną dla oka stylistyką jest najdłuższym autem w gamie Dacii. Samochód ma długość 4,55 m i jest krótszy od typowych kompaktowych kombi.

Komfort podróżowania

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że Dacia Jogger to masywne auto. Jednak jest wręcz przeciwnie, samochód zadziwia swoją lekką wagą, jego ciężar to 1268 kg. Całe wnętrze samochodu odznacza się wysokim poziomem komfortu i wygody. Dołożono wiele starań, aby zmaksymalizować dobre samopoczucie pasażerów podczas podróży. Zaprojektowane z myślą o wygodzie zalety przestrzeni objawiają się w codziennym użytkowaniu. Dacia Jogger to doskonałe auto z przeznaczeniem do podróżowania dla dużej rodziny. W długą podróż zabierze nawet 7 osób, gdyż istnieje możliwość dopłaty za dostępny trzeci rząd siedzeń, który wbrew pozorom nadaje się nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych osób.

We wnętrzu auta część pasażerska oferuje dużą przestrzeń zarówno na wysokości kolan jak i nad głową siedzącej osoby. Wysokość nad głową dla pasażerów zajmujących przednie miejsca wynosi 92 cm. Natomiast dla siedzących w drugim rzędzie jest tylko o 1 cm mniejsza. Za wygodę podczas podróżowania odpowiadają maksymalnie wyprofilowane siedzenia, dzięki którym pasażerowie po długiej trasie nie mają powodów do narzekań na ból pleców czy zmęczenie. Udając się w długą podróż osoby podróżujące mogą coś przekąsić, podnosząc na tylnych siedzeniach dwa stoliki.

Duża pojemność bagażnika

Dacia Jogger przekonuje nie tylko przestronnością wnętrza, ale również imponującą pojemnością bagażnika. W wersji pięciomiejscowej można umieścić bagaż w pojemnym 708 – litrowym bagażniku. Składając tylną kanapę przestrzeń ładunkowa wzrasta do 1819 litrów.

Dobre właściwości jezdne

Duży wpływ na pozytywne wrażenia z jazdy nową Dacią Jogger wywiera dobrze dopracowane zawieszenie, które doskonale tłumi wszelkie niedoskonałości nawierzchni. Podczas dynamicznej jazdy, samochód odważnie mierzy się z zakrętami, nie przechylając się nadmiernie i nie narażając pasażerów na kołysanie. Nawet przy wyższych prędkościach, sprężyste zawieszenie nie buja nadwoziem, które zachowuje dobrą stabilność. Prześwit samochodu wynosi 20 cm, dzięki czemu doskonale spisuje się na gorszej jakości drogach.

Wysoka kultura pracy silnika

Nowa Dacia Jogger występuje w dwóch wersjach silnikowych. Mamy do wyboru dwa napędy: 110 konny z silnikiem benzynowym (3 cylindrowy 999 cm3) oraz 100 konny (3 cylindrowy 999 cm3) z fabrycznie montowaną instalacją LPG. Wersja 110 KM rozpędza się od 0 – 100 km/h w czasie 10,5 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 180 km/h. Wersja z LPG osiąga 100 km/h w czasie 12,3 sekundy i maksymalną prędkość 175 km/h. Na trasie przy prędkości 100 – 110 km/h udaje się osiągnąć wynik spalania około 6,5 l/100km. Na drogach podmiejskich spalanie nieco obniża się i spada poniżej 6 l/100km. Przy większym ruchu miejskim spalanie osiąga poziom około 7,5 l / 100km.

Czas pokaże w jakim stopniu nowa Dacia Jogger wzbudzi zainteresowanie klientów kupnem tego samochodu. Czy zdobędzie wielką rzeszę sympatyków i nie zawiedzie ich oczekiwań?